|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
پس از اقدامات خصمانه و بی رحمانه واشنگتن در تحریم آنروا؛
[1398/03/27]

جلسه هم اندیشی مسئولان آنروا با حضور حامیان این سازمان در اردن برگزار می گردد  

پس از اقدامات خصمانه و بی رحمانه واشنگتن در تحریم آنروا؛

جلسه هم اندیشی مسئولان آنروا با حضور حامیان این سازمان در اردن برگزار می گردد

دوشنبه 27 خرداد 1398

امروز، نشست کمیته هم اندیشی سازمان آنروا با حضور نمایندگانی از اتحادیه اروپا، کشورهای عربی میزبان پناهندگان فلسطینی، کشورهای حامی مالی آنروا، اتحادیه عرب برای تحقیق و چاره جویی در راستای آینده مالی این سازمان در اردن برگزار می گردد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس‌(قدسنا) به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم،امروز نشست هم اندیشی کمیته آنروا (سازمان کمک به آوارگان و پناهنگان فلسطینی) با حضور 25 کشور از اتحادیه اروپا، نمایندگان کشورهای عربی میزبان پناهنگان فلسطینی، کشورهای حامی مالی آنروا، اتحادیه عرب برای تحقیق و چاره جویی در راستای آینده مالی این سازمان در اردن برگزار می گردد.

براساس گزارش شبکه خبری "ریشت کان" تلویزیون رژیم صهیونیستی، تشکیلات خودگردان فلسطین از پذیرفتن مالیات هایی که می بایست رژیم اسرائیل به آن ها بپردازد، امتناع کرده چراکه معتقدند مسئولان این رژیم مقدار زیادی از این مالیات را نزد خودشان نگاه داشته اند.

به گزارش قدسنا، پیشتر" موشه کهلون "، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در دیدار با "حسین الشیخ" وزیر امور مدنی فلسطین تلاش کرد تشکیلات خودگردان را راضی کند مبلغ ۶۰۰ میلیون شِکِل از درآمدهای مالیاتی را دریافت کند، اما طرف فلسطینی با این مساله مخالفت کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین از پذیرش این مبلغ خودداری کرد و همین مساله‌ باعث شده تا بر شدت بحران اقتصادی موجود در اراضی فلسطین و نیز نگرانی‌های رژیم صهیونیستی از فروپاشی تشکیلات خودگردان افزوده شود.

تشکیلات خودگردان مبلغ ۶۰۰ میلیون شکِلی که اسرائیل مخفیانه برای آن واریز کرده بود، بازگرداند که علت مخالفت تشکیلات خودگردان با دریافت این مبلغ، این بود که اسرائیل مبلغی را با هدف ممانعت از تأمین بودجه اختصاصی اسرا از آن کسر می‌کند.

چند ماه پیش نیز ایالات متحده آمریکا تمامی کمک های مالی خود از آنروا را قطع کرده و همین موضوع نیز باعث شده تا این سازمان که در راستای کمک به آوارگان فلسطینی تلاش می کند به مشکلات مالی عدیده ای مواجه شود.

همچنین چند هفته پیش، "جیسون گرینبلات" نماینده ویژه کاخ سفید در امور خاورمیانه طی شرکت در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد که برای بررسی مسائل خاورمیانه برگزار شده بود، گفت: فلسطینیان سزاوار حمایت بهتری از سوی آنروا هستند ولی ما همیشه در کنار اسرائیل بوده و از حق آنان برای دفاع از خود در مقابل حملات حماس و جهاد اسلامی دفاع می کنیم.

وی در خصوص توقف کمک های آمریکا به آنروا گفت: توقف کمک های آمریکا به آنروا به دلیل عدم تحقق خواسته های آمریکا بود و این سازمان هم اکنون به پایان کار خود نزدیک می شود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:416116!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)