|
|
 » مواضع » سایر
0.0 (0)
[1396/03/10]

جمالی نوبندگانی تشریح کرد: تعویض تاکتیکی خالد مشعل با اسماعیل هنیه در جهت تغییر اساسنامه حماس  

جمالی نوبندگانی تشریح کرد:

تعویض تاکتیکی خالد مشعل با اسماعیل هنیه در جهت تغییر اساسنامه حماس

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که مسئولان جدید حماس هیچ گونه مسئولیتی را در مورد اساسنامه جدید نخواهند پذیرفت اما به آن عمل خواهند کرد،گفت: تعویض تاکتیکی خالد مشعل با اسماعیل هنیه اقدامی برنامه ریزی شده در مسیر تکرار سازش است.

دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

محمدجوادجمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: رژیم صهیونیستی با الگوبرداری از چماق و هویج آمریکایی اقدام به ترور  مبارزان فلسطینی و ارائه مشوق سازش می کند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: بارزترین پروژه سازش در سایه چماق و هویج صهیونیستی را در نفوذ به جنبش فتح و تاثیرگذاری بر رفتار یاسرعرفات مشاهده کرده بودیم و حالا این توطئه درمورد حماس درحال تکرار است.

وی در ادامه افزود: محمودعباس به عنوان مهره مطیع آمریکا در راس جنبش فتح حضور دارد که ادامه خط سازش را دنبال می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی تغییررفتاری حماس نشان می دهد که از یک دهه پیش نفوذ  عناصرمسئله دار به بدنه و ارتقاع جایگاه آنها تحت حمایت سعودی ها با مشاوره اطلاعاتی صهیونیست ها انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: تغییر اساسنامه جنبش حماس اقدامی بود که نیازمند زمان بود که موقعیت آن هفته گذشته برای اعلام رسمی توسط خالدمشعل اعلام  شد.

جمالی نوبندگانی گفت: مشوق های مالی اعضای شورای همکاری های خلیج فارس و القای سرخوردگی از مبارزه با اشغالگران قدس فضاسازی عناصر نفوذی در جهت پذیرش مرزهای 19677می توان قلمداد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اخراج اعضای جنبش حماس از اردن ،ایجاد پیوند میان برخی عناصر حماس و معارضین سوری در قطر رویکرد این گروه را باتوجه به سابقه اخوانی تحت تاثیر ترکیه منجر به ایجاد شکاف حماس با جریان مقاومت شد.

این نماینده مجلس دهم گفت: برخی رهبران ارشد و مبارزان قدیمی حماس به ویژه اعضای گردان عزالدین قسام با رویکرد سازش و تغییر اساسنامه حماس به شدت مخالف هستند ولی آنها بایکوت شده اند.

وی در تحلیل کادررهبری حماس گفت: ماموریت خالدمشعل با اعلام تغییر اساسنامه حماس تغییر پایان یافت و حالا این اسماعیل هنیه است که این نقشه  را ادامه خواهد داد.

جمالی نوبندگانی گفت: مسئولان جدید حماس هیچ گونه مسئولیتی را در مورد اساسنامه جدید نخواهند پذیرفت اما به آن عمل خواهند کرد.

وی تاکید کرد: تعویض تاکتیکی خالد مشعل با اسماعیل هنیه اقدامی برنامه ریزی شده در مسیر تکرار سازش می توان تفسیر کرد./

پایان پیام

 

منبع:  خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:230914!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)