|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در پی انصراف از رویارویی با حریفی از رژیم اشغالگر قدس
[1398/07/28]

جمعیت دفاع از ملت فلسطین از اقدام شطرنج بازان جوان ایران در مسابقات جهانی هند حمایت کرد  

در پی انصراف از رویارویی با حریفی از رژیم اشغالگر قدس

جمعیت دفاع از ملت فلسطین از اقدام شطرنج بازان جوان ایران در مسابقات جهانی هند حمایت کرد

یکشنبه 28 مهر 1398

جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن تبریک به این پهلوانان جوان ایران زمین در حمایت از مظلومیت جاری بر فلسطین و غلبه بر نفس که یادآور پهلوانی های پهلوانانی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی است، از وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون شطرنج کشور مصرانه خواستار است اهتمام خود در اتباط با اقدام شجاعانه این ورزشکاران جوان را افزایش دهند.

آرین غلامی و محمد امین طباطبایی دو نماینده ایران در مسابقات جهانی شطرنج از انجام مسابقه با نماینده رژیم صهیونیستی خودداری کردند و از ادامه مسابقات انصراف دادند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) جمعیت دفاع از ملت فلسطین با صدور بیانیه ای از اقدام آرین غلامی و محمد امین طباطبایی دواستاد بزرگ شطرنج ایران در مسابقات جهانی هند و خودداری از انجام مسابقه با نمایندگان رژیم صهیونیستی تقدیر و تشکر کرد.

در این بیانیه آمده است: اقدام آرین غلامی و محمد امین طباطبایی در راستای آرمان بلند دفاع از مظلومان فلسطین و مخالفت با اشغال این سرزمین از سوی رژیم صهیونیستی و مقید بودن به قانون ملی ایران حائز اهمیت بسیار است.

این بیانیه می افزاید؛ جوانان ایرانی نشان داده اند که در ورزش های انفرادی از شانس بالایی برای قهرمانی در مسابقات  جهانی برخوردار هستند. این در حالی است که کمترین بودجه به ورزش های انفرادی تعلق می گیرد و از کمترین حمایت برخوردار بوده و بعضا از هیچ حمایتی حتی از سوی فدراسیون مربوطه برخوردار نیستند. اما به هر میزان که شانس قهرمانی این ورزشکاران افزایش می باید، شانس برخورد با نمایندگان رژیم صهیونیستی نیز افزایش می باید. رژیمی که با هزینه کردن مبالغ هنگفت ورزشکارانی را از کشورهای مختلف جذب کرده تا زیر لوای رژیم صهیونیستی در مسابقات بین المللی به میدان روند و با توجه به نفوذی که در فدراسیون های جهانی از طریق لابی های صهیونیستی کسب کرده اند هم برای خود نوعی مشروعیت کسب کرده و هم ورزش ایران را به نوعی دچار مشکل سازند. بر این اساس جوانان ایران هم زمان در دو عرصه ورزشی و سیاسی – عقیدتی در میادین جهانی حضور پیدا می کنند و پر پیدا است که عرصه سیاسی – عقیدتی میدان سخت تری است که غلبه اراده بر احساس و اشتیاق قهرمانی است. انصاف را که جوانانی چون آرین غلامی و محمد امین طباطبایی در میدان سخت، اراده را غالب کردند و در کارنامه حیات خود دارایی بزرگی را ثبت کردند.

بیانیه یاد شده می افزاید: این بزرگیِ مردانِ جوانِ ایران در حالی صورت گرفته است که بر اساس اطلاعات دقیق، این جوانان با هزینه شخصی به مسابقات بین المللی اعزام شده اند و از کمترین حمایتی از سوی فدراسیون شطرنج و یا وزارت ورزش برخوردار نبوده اند. حال آن که بر اساس منشور گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی رهبری معظم انقلاب اسلامی مطرح شده است، همه سازمان ها و دستگاه ها باید جوانان را به عنوان سرمایه اصلی کشور نگریسته و با سرمایه گذاری مناسب روی جوانان، آنها را در میادین مختلف رشد و توسعه کشور حاضر کنند.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ادامه تاکید کرد: این جوانان با این تصمیم رشیدانه خود آینده قهرمانی خود را به خطر انداخته و ممکن است برای همیشه از حضور در مسابقات بین المللی محروم شوند. بر این اساس این وظیفه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون های ورزشی است تا از آینده این جوانان که حقیقتا رزمندگان عرصه ورزش محسوب می شوند، صیانت کنند و ضمن تشویق مناسب، جبران خسارت آینده آنها را نیز بکنند.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن تبریک به این پهلوانان جوان ایران زمین در حمایت از مظلومیت جاری بر فلسطین  و غلبه بر نفس که یادآور پهلوانی های پهلوانانی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی است، از وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون شطرنج کشور مصرانه خواستار است اهتمام خود در اتباط با اقدام شجاعانه این ورزشکاران جوان را افزایش دهند، چرا که اقدام آنها در عین شایستگی برای کسب مقام، ارزشی نه تنها کمتر از قهرمانی بلکه فراتر از آن دارد و شایسته توجه ویژه هستند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435066!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)