|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
نماینده حماس در ایران:
[1398/07/12]

جنایات اسرائیل علیه کودکان فلسطینی نقض منشور جهانی حقوق کودکان است  

جنایات اسرائیل علیه کودکان فلسطینی نقض منشور جهانی حقوق کودکان است

ایکنا 

پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸

گروه بین الملل - نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در ایران، در سومین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، جنایات صهیونیست ها علیه کودکان فلسطینی را نقض آشکار منشور جهانی حقوق کودکان دانست.

به گزارش ایکنا ، «خالد قدومی» طی سخنانی در «یادواره شهید محمد الدُرِه» با اشاره به شهادت این نوجوان فلسطینی گفت: بدون شک محمد الدره نخستین کودک فلسطینی نبود که در کمال خونسردی به دست صهیونیست ها شهید شد و آخرین آنها هم نبود؛ این کودک معصوم فلسطینی نه در جریان زلزله و نه بر اثر بلایای طبیعی جانش را از دست داد بلکه همان گونه که ذکر شده این مصیبت و ابتلای تکراری است که بیش از هفتاد سال است همچنان تکرار می شود.
وی افزود: علی رغم اینکه الدره و هم بازی های او در برابر دوربین خبرنگاران خارجی به شهادت رسیدند و خبرگزاری فرانسه این جنایت را ثبت و به جهان مخابره کرد اما نتیجه چه شد؟ نه قاتل مواخذه شد و نه از جان فلسطینیان بی دفاع صیانت شد.
نماینده حماس تأکید کرد: گزارش ها به ویژه گزارش کمیته ضد شکنجه نشان می دهد جنایات صهیونیست ها علیه فرزندان ما، شامل شکنجه، تحقیر و رفتارهای غیر انسانی است. 
وی به برخی از این اقدامات از جمله نگهداری کودکان زندانی در شرایط سخت، تهدید مستمر به قتل، ضرب و شتم و ایراد جراحت، خشونت شدید در بازداشتگاه ها و عدم اجازه به وکلای مدافع و افراد خانواده برای ملاقات با این کودکان اشاره کرد و افزود: تمامی این اقدامات نقض آشکار منشور بین الملل از جمله ماده 37 منشور حقوق جهانی کودکان به شمار می رود که این اقدامات را جرایم ضد بشری می داند.
قدومی در ادامه گفت: گزارش های بین المللی نشان می دهد که بیش از 1400 کودک فلسطینی طی سال های 2000 تا 2007 میلادی به قتل رسیده اند که بخش عمده آنها زیر 12 سال بوده اند.همچنین اگر به قربانیان راهپیمایی های بازگشت اشاره ای داشته باشیم خواهیم دید که 12 درصد زخمیان از کودکان هستند که ...

 

 خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا )

تی نیوز

Parameter:432612!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)