|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/17]

جنبش فتح: آمریکا به شکست معامله قرن اعتراف کند  

جنبش فتح: آمریکا به شکست معامله قرن اعتراف کند

جنبش فتح در واکنش به استعفای فرستاده ویژه کاخ سفید در امور خاورمیانه اعلام کرد: آمریکا به شکست معامله قرن اعتراف کند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، جنبش فتح در بیانیه‌ای اعلام کرد که استعفای جیسون گرینبلات  فرستاده ویژه کاخ سفید در امور خاورمیانه به منزله پایان معامله قرن نیست اما اعتراف صریح این دولت مبنی بر وجود موانع بر سر راه اجرای این طرح است.

این جنبش افزود: استعفای گرینبلات بیانگر این است که نمایندگان آمریکا دیگر امکان مواجهه با موانعی که بر سر راه واشنگتن و نقشه‌های آن وجود دارد ندارند.

در این بیانیه آمده است: وقت آن رسیده است که دولت آمریکا به شکست طرح معروفش مبنی بر معامله قرن اعتراف کند و از این تنگنایی که بنیامین نتانیاهو موجب آن شده است خارج شود.

جیسون گرینبلات» فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور خاورمیانه که وظیفه پیشبرد طرح  به اصطلاح صلح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» به وی محول شده، تنها چند هفته دیگر در این سمت حضور خواهد داشت و پس از آن جای خود را به «اوی برکویتز» از افراد مورد اعتماد «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد ترامپ خواهد داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری اکسیوس، جیسون گرینبلات که امروز پنج‌شنبه استعفای خود را اعلام کرده و قرار است با خروج از کاخ سفید در بخش خصوصی آمریکا مشغول کار شود، تنها تا زمان رونمایی از طرح موسوم به معامله قرن در سمت خود باقی خواهد ماند و پس از رونمایی از این طرح -که قرار است پس از انتخابات روز 17 سپتامبر (26 شهریور) رژیم صهیونیستی) از آن رونمایی شود- رسماً از سمتش کناره‌گیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:429150!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)