|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/12/20]

جهاد اسلامی: مقاومت به دنبال، پیشرفته کردن تجهیزات نظامی خود است  

یکی از سران جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت، در هیچ مذاکره‌ای، مسئله خلع سلاح مقاومت مطرح نشده و گروههای مقاومت نیز به دنبال، پیشرفته کردن تجهیزات نظامی خود هستند.

جهاد اسلامی: مقاومت به دنبال، پیشرفته کردن تجهیزات نظامی خود است

سه شنبه 20 اسفند 1398

یکی از سران جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت، در هیچ مذاکره‌ای، مسئله خلع سلاح مقاومت مطرح نشده و گروههای مقاومت نیز به دنبال، پیشرفته کردن تجهیزات نظامی خود هستند.

«داوود شهاب» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که جریان مقاومت فلسطین حق دارد در برابر هرگونه حمله رژیم صهیونیستی از خود دفاع کند.

شهاب گفت که در صورت هر گونه حمله رژیم صهیونیستی، جهاد اسلامی «مقابله به مثل» خواهد کرد و این تصمیمی است که مقاومت فلسطین، با اجماع، گرفته است.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری «آناتولی» گفت: «حق پاسخ و دفاع از خود، حقی است که تمامی منشورها و قوانین بین‌المللی قائل شده است؛ چرا که هیچ مانع بین‌المللی علیه اسرائیل وجود ندارد که جنایات آن را متوقف و افراط‌گرایی آن را کنترل کند».

این فرمانده فلسلطینی با بیان اینکه جهاد اسلامی، پاسخ هر گونه عملیات ترور رژیم صهیونیستی را خواهد داد، تصریح کرد: «ملت فلسطین، در راه ازادی و کرامت، وارد نبرد آزادسازی سرزمین و دفاع از خود شده‌اند و در همین راستا، جانفشانی زیادی می‌کنند».

شهاب در بخش دیگری از این مصاحبه درباره سلاحهای جریان مقاومت تصریح کرد، عملکرد، امکانات و تجهیزات گروههای مقاومت فلسطینی در نوار غره بهبود یافته است و این مسئله در حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه مشهود بود.

این رهبر جنبش جهاد اسلامی ادامه داد: «[جریان] مقاومت در حال توسعه همیشگی و قدرتمند شدن است؛ زیرا ما به خاطر تداوم تجاوزات اسرائیلی، با چالش واقعی روبه‌رو هستیم».

وی درباره مطرح شدن مجدد بند خلع سلاح مقاومت در غزه که در طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» آمده است، گفت که «هیچ طرف منطقه‌ای یا بین‌المللی خلع سلاح مقاومت را مطرح نکرده است؛ نه در مذاکرات آتش‌بس یا توافقات و اقدامات شکست محاصره».

شهاب با تأکید بر اینکه جهاد اسلامی، « نمی‌پذیرد که این گزینه در هیچ میز مذاکره‌ای مطرح شود»، افزود: «آنچه درباره سلاح می‌توانیم سخن بگوییم این است که چگونه می‌تواند افزایش یابد و تجارب جدیدی در مسئله دستیابی یا ساخت آن به دست آوریم».

این فرمانده فلسطینی خبر داد که مسکو از رهبران این جنبش درخواست کرده است که برای دیدار با مسئولان روس به ویژه وزیر خارجه این کشور به روسیه سفر کنند، و جهاد اسلامی نیز مقدمات این سفر را فراهم کرده است.

به گفته وی، قرار است، «زیاد النخاله» دبیر کل جهاد اسلامی، ریاست هیئت این جنبش فلسطینی به مسکو را بر عهده بگیرد و جهاد نیز، «درباره خطراتی که معامله قرن جعلی آمریکا برای مسئله فلسطین و آینده آوارگان و ملت [فلسطین] دارد، شرح مفصلی به مسئولان روس ارائه دهند».

 

العالم

Parameter:453983!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)