|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/29]

جهاد اسلامی: همکاری امارات با تل آویو اتفاق جدید نیست  

 "داوود شهاب" مسؤول اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین سه‌شنبه شب در واکنش به سفر هیأت اماراتی به تل‌آویو گفت: روابط و همکاری امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی اتفاق جدید نیست.

جهاد اسلامی: همکاری امارات با تل آویو اتفاق جدید نیست

۲۹ مهر ۱۳۹۹

تهران – ایرنا – "داوود شهاب" مسؤول اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین سه‌شنبه شب در واکنش به سفر هیأت اماراتی به تل‌آویو گفت: روابط و همکاری امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی اتفاق جدید نیست.

به گزارش ایرنا، شهاب به المیادین گفت که همکاری امارات و اسرائیل مسأله تازه‌ای نیست، چرا که تنها این کار اقدام ابوظبی و خیانت این کشور از یک موضوع پنهان به صورت علنی درآمده است.

وی افزود: اسرائیل تلاش دارد که کنترل کامل خود را بر کشورهای عربی و اسلامی اعمال کند.

سفر امروز هیات اماراتی به تل‌آویو انتقادات زیادی را درپی داشته و این هیات با طرف اسراییلی ۴توافقنامه همکاری داخل فرودگاه بن گوریون و با حضور بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل و استیفان منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا امضا کرد.

این توافقنامه‌ها در حوزه هواپیمایی، لغو روادید  و حمایت از سرمایه‌گذاری و تکنولوژی میان دو طرف است.

بنابه گفته مسئولان اسرائیلی به دلیل نگرانی از ویروس کرونا، دیدار هیات اماراتی با مسئولان اسرائیلی که پنج‌ساعت بیشتر طول نکشید، در همان فرودگاه بن‌گوریون انجام شد.

یک هیات بلند پایه اماراتی به رغم اعتراض شدید فلسطینی‌ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و خشم آنان از حضور برخی اماراتی‌ها در بیت المقدس، صبح امروز برای اولین بار به طور علنی جهت مذاکره با مقامات صهیونیستی به تل آویو سفر کرد.

حمید عبید الطائر وزیر امور مالی و عبدالله بن طوق المری وزیر اقتصاد در رأس هیات اماراتی حضور داشتند.

چندی پیش امارات و بحرین با نظارت آمریکا توافقنامه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونسیتی را امضا کردند.

فلسطینی‌ها  توافق سازش امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی را خنجری از پشت به مردم فلسطین تعبیر کرده و با آتش زدن تصاویر سران امارات، آمریکا و رژیم صهیونیستی اعتراضات گسترده‌ای را در غزه و کرانه باختری برگزار کردند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:464363!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)