|
|
 » مواضع » سایر
0.0 (0)
بروجردی در دیدار با سفرای کشورهای اسلامی:
[1395/09/30]

جهان اسلام در مورد فلسطین موضع مشترک دارند و مسأله فلسطین موضوع محوری و مهم جهان اسلام است  

سفرای کشورهای سوریه، فلسطین، عراق، لبنان، الجزایر، مصر، عمان و تونس عصر امروز (دوشنبه، 29 آذرماه) با علاءالدین بروجردی رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک آزادسازی شهر حلب در سوریه، گفت: خرسندیم که ارتش، دولت و ملت های سوریه و عراق در مقابل این بحران تحمیلی ایستادگی و مقاومت کرده و حلب به عنوان مهمترین شهر سوریه آزاد شد و ان شاءالله موصل هم در آستانه آزادسازی است.

 

تلاش مجلس و دولت جمهوری اسلامی برای برقراری صلح و ثبات در منطقه

بروجردی با اشاره به اهمیت برقراری ثبات و آرامش در منطقه گفت: دولت و مجلس جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه و از بین بردن گروه های تروریستی – تکفیری، حمایت می کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در  همین راستا، اسرائیل و آمریکا را دشمن واحد امت اسلامی خواند و گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا با تجهیز و تسلیح گروه های تروریستی و تکفیری، از این گروه های تروریستی حمایت می کنند.

 

سیاست جمهوری اسلامی برقراری بهترین روابط با کشورهای جهان اسلام و عرب است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن تاکید بر استمرار حمایت های رهبری، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، گفت: واقعیت این است که سیاست ما داشتن بهترین رابطه با کشورها با اولویت جهان اسلام و عرب بوده ضمن اینکه آینده منطقه به دست ملت هایی است که در برابر سیاست های کشورهای حامی تروریسم، مقاومت و ایستادگی کردند.

بروجردی، همچنین با تاکید بر اهمیت مسأله فلسطین گفت: ما همچنان شاهد مظلومیت مردم فلسطین و حوادث تلخی هستیم که بر منطقه تحمیل شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در همین راستا، موضع جهان اسلام را در مسأله فلسطین مشترک خواند و گفت: جهان اسلام در مورد فلسطین موضع مشترک دارند و مسأله فلسطین موضوع محوری و مهم جهان اسلام است.

 

سفیر فلسطین: ضرورت تمرکز جهان اسلام بر ایجاد وحدت در حمایت از فلسطین

در این دیدار سفرای کشورهای عربی ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت های مظلوم اظهار داشتند: جمهوری اسلامی ایران گام های موثری در برقراری ثبات و آرامش و مبارزه با گروهک های تروریستی در منطقه برداشته است.

صلاح الزواوی، شیخ السفرای مقیم تهران و سفیر فلسطین نیز ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگ و مهمی است و همواره به عنوان دوست و برادر در کنار ملت فلسطین بوده و ما هیچگاه حمایت های دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین را فراموش نخواهیم کرد.

وی همچنین، جمهوری اسلامی ایران را از حامیان اصلی در راه پایداری و احقاق حقوق مردم فلسطین دانست و از نقش اساسی مقام معظم رهبری، دولت، مجلس و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد و تمرکز جهان اسلام بر عامل وحدت بخش حمایت از فلسطین را حائز اهمیت خواند.

 

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ 

 

Parameter:223026!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)