|
|
 » کنفرانس » آرشیو کنفرانس ها » پنجمین کنفرانس
0.0 (0)
[1395/11/08]

حاشیه های جالب پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  

تاریخ : یکشنبه 1390/7/10

حضور ولی امر مسلمین جهان در پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین حال و هوای متفاوتی به اجلاس داد و اهمیت بالای این همایش را بر همگان روشن کرد. پخش زنده سخنان رهبر انقلاب از 12 شبکه جهانی هم خود گویای همین موضوع بود.

به گزارش تبیان ، این همایش که صبح دیروز در سالن اجلاس سران و با حضور هیئت‌های پارلمانی، شخصیت‌ها و مقامات سیاسی و اندیشمندان و صاحب‌نظران از بیش از 50 کشور دنیا آغاز به کار کرده است با حاشیه های جالبی همراه بود که خبرگزاری های مختلف از جمله فارس و مهر به انعکاس آن پرداخته اند. بخشی از این حاشیه ها را با هم مرور می کنیم: 

‌* طبق اعلام قبلی اجلاس رأس ساعت 10 صبح با حضور مقام معظم رهبری که سران سه قوه نیز با ایشان وارد محل برگزاری اجلاس شدند، با شعار "فلسطین وطن فلسطینیان" ساعت 10.5 آغاز شد. 

* آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه هنگام ورود با رهبر معظم انقلاب به محل برگزاری اجلاس، سمت چپ معظم‌له ایستاده بود و محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری نیز سمت راست ایشان و علی لاریجانی رئیس مجلس که رئیس پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نیز هست، در کنار احمدی‌نژاد قرار داشت. 

* با ورود "آقا" به محل برگزاری اجلاس، تمام حضار برخاستند و به ایشان ادای احترام کردند. 

* در آغاز مراسم سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط یگ گروه موزیک نواخته شد. سپس آیاتی از کلام‌الله مجید در اجلاس قرائت شد. 

* پس از سخنرانی علی لاریجانی که ریاست این کنفرانس را عهده‌دار بود، وی از مقام معظم رهبری درخواست کرد تا سخنران مراسم افتتاحیه باشند. 

* در میان سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب، چندین بار میهمانان و حضار با صلوات و نیز زدن کف از از سخنان ایشان استقبال کردند. 

* پس از پایان سخنرانی مقام معظم رهبری، ایشان با تعدادی از حضار و میهمانان به خوش و بش و گفت‌وگوهای کوتاهی پرداختند. 

* تعدادی از دانشجویان آلمانی که در این اجلاس حضور داشتند، به خواندن شعری به زبان آلمانی پرداختند که یکی از حاضرین که زبان آلمانی می‌دانست آن‌را برایمان ترجمه کرد؛ ‌"ای امام خامنه‌ای تو نور جهان هستی، تو نور امت اسلامی، تو دوست داری به تو بگویند سید علی ولی برای ما تو امام خامنه‌ای هستی." 

* برخی از حضار دیگر نیز هنگام حضور رهبر انقلاب در میان میهمانان، شعارهایی سر می‌دادند که می‌توان به "فلسطین آزاد خواهد شد"، "خیبر یاصهیون/ جیش محمد قادمون"، "لبیک یا خامنه‌ای" و "ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای" اشاره کرد. 

* مقام معظم رهبری هنگامی که سالن را ترک می‌کرد در مسیر مورد استقبال هیئت‌های پارلمانی قرار گرفت به طوری که اجازه عبور برای دقیقی به ایشان داده نمی‌شد و شدت اشتیاق و ازدحام میهمانان برای مصافحه و دیده بوسی با ایشان به قدری بود که خروج رهبر انقلاب از سالن دقایقی به طول انجامید. 

* یکی از میهمانان عربی در پایان نشست به رهبری نزدیک شد و از او درخواست کرد که چفیه خود را به وی دهد که همراهان مقام معظم رهبری چفیه ای که بر شانه رهبری بود به وی دادند. 

* تا زمان خروج مقام معظم رهبری از سالن میهمانان حاضر در جایگاه خود حالت ایستاده را حفظ کردند و پس از خروج کامل ایشان جلسه با سخنرانی خالد مشعل ادامه یافت. 

* در مراسم افتتاحیه اجلاس پس از لاریجانی و مقام معظم رهبری 4 نفر از هیئت‌های پارلمانی شرکت کننده سخنرانی داشتند و ادامه سخنرانی ها به جلسه عصر موکول شد. 

* محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری کشورمان نیز که در این اجلاس حضور یافته بود، در میان حلقه برخی میهمانان به روبوسی و خوش و بش با آنان پرداخت. 

* آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری ،آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، علی اکبر ولایتی مشاور رهبر انقلاب درامور بین الملل ، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمد رضا میرتاج‌الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور،غلامعلی حدادعادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، محمد حسن ابوترابی نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی،‌ محمدرضا باهنر و شهاب‌الدین صدر نواب رئیس مجلس، حجت‌الاسلام قمی معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبر انقلاب، احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی از جمله شرکت کنندگان در این کنفرانس بودند

بخش سیاست تبیان

منابع: جهان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=181867

 

Parameter:224694!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)