|
|
0.0 (0)
[1398/03/11]

حضور گسترده مردم سوریه در راهپیمایی روز قدس  

حضور گسترده مردم سوریه در راهپیمایی روز قدس

۱۰ خرداد ۱۳۹۸

تهران-ایرنا- مردم سوریه روز جمعه و همزمان با روز جهانی قدس با شرکت در راهپیمایی گسترده در دمشق ضمن حمایت کامل از آرمان فلسطین، تأکید کردند که قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، مردم سوریه در روز جهانی قدس در دمشق پایتخت، به خیابان آمدند تا همبستگی خود را با مردم فلسطین و محکومیت اقدام های رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات تاکید کردند که قدس پایتخت ادبی و تاریخی فلسطین باقی خواهد ماند و اشغالگران صهیونیستی هر چقدر همه که طول بکشد سرنوشتی جز زوال و نابودی ندارد.

راهپیمایی سوری ها تحت عنوان "مخالفت با معامله قرن" از ورودی بازار الحمیدیده آغاز شد.

مردم سوریه با محکومیت تصمیم های اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره قدس و جولان اشغالی، تاکید کردند که این گونه تصمیم ها، واقعیت های تاریخی و جغرافیایی را از بین نمی برد. منطقه جولان بخش جدایی ناپذیر از خاک سوریه است و قدس نیز هویت عربی دارد و با وجود همه تلاش های اشغالگران اسرائیلی و حامیانشان، پایتخت فلسطین بوده و باقی خواهد ماند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی، همچنین اقدام های نظامیانرژیم صهیونیستی در حق فلسطینی ها و عملیات هدفمند یهودی سازی مقام های تل آویو در سرزمین اشغالی فلسطین به ویژه قدس را محکوم کردند.

سوری ها از موضع رسمی کشورشان که حامی آرمان فلسطین در کنار جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت است، قدردانی کردند.

جواد ترک آبای سفیر ایران در دمشق نیز در سخنانی به اهمیت نقش ملت مقاوم فلسطین در تحقق پیروزی نهایی اشاره کرد و گفت: فلسطینی ها با پایداری و مقاومت خود و تمسک به حقوق و هویت شان تا تحقق پیروزی نهایی و برپایی کشور فلسطین به پایتختی ابدی قدس پیش می روند.

احمد جبریل دبیرکل جبهه مردمی آزادی فلسطین نیز به خطرات طرح آمریکایی - صهیونیستی معامله قرن اشاره کرد و ادامه داد که دشمن در چارچوب این طرح، دست به ایجاد جبهه قوی از کشورهای عربی علیه ایران زده چرا که تهران با قدرت تمام، در کنار مردم فلسطین و آرمان آن ایستاده است.

وی گفت: اظهارات ترامپ به خوبی پرده از قصد و نیت آمریکا درباره مسائل اساسی و محوری امت اسلامی به ویژه آرمان فلسطین برداشته است.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده و ۳۰ کشور جهان از جمله ایران، عراق و لبنان شاهد برگزاری راهپیمایی مردمی در حمایت از آرمان فلسطین و مخالفت با طرح موسوم به معامله قرن بودند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413526!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)