|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/02]

حماس: سازمان ملل مقابل تروریست‌های اسرائیلی شکست خورده است  

«جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای، سازمان ملل متحد را برای حمایت از فلسطینی‌ها برابر رفتارهای نژادپرستانه و تروریستی رژیم صهیونیستی شکست خورده و ناتوان عنوان کرد.

حماس: سازمان ملل مقابل تروریست‌های اسرائیلی شکست خورده است

چهارشنبه 02 مهر 1399

«جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) سه شنبه در بیانیه‌ای، سازمان ملل متحد را برای حمایت از فلسطینی‌ها برابر رفتارهای نژادپرستانه و تروریستی رژیم صهیونیستی شکست خورده و ناتوان عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، «جنبش حماس» در بیانیه‌ای که به مناسبت فرارسیدن هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی خود قرار داد، افزود که این سازمان نتوانسته مردم فلسطین را از اقدامات تروریستی که در طی  72 سال گذشته هر روز علیه آنها از سوی رژیم صهیونیستی انجام می‌شود، محافظت کند یا آنها را در دستیابی به حقوق خود برای آزادی، استقلال و تعیین سرنوشت که یکی از اصول اساسی این سازمان است، کمک کند.

حماس در این بیانیه تاکید کرد که این شکست شرم‌آور برای سازمان ملل تا زمانی‌که حق خود را باز یابد و گناهی را که مرتکب شده است، اصلاح کند، باقی خواهند ماند.

این جنبش با اشاره به اینکه مراسم رسمی بزرگداشت سالروز تاسیس سازمان ملل متحد دیروز آغاز شد و همه در مورد دستاوردهای بزرگ و چالش‌های آینده آن صحبت کردند، افزود: این سازمان در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی در بسیاری از مناطق جهان نقش بسزایی داشته و به طور جدی در جهت‌دهی قطب نمای بین‌المللی به سمت چالش‌های بسیاری که تهدیدی واقعی برای تمام بشریت به شمار می‌روند، نقش داشته است.

حماس با بیان اینکه " اما متاسفانه هیچ‌کس در مورد شکست ناخوشایند این سازمان صحبت نکرد" ، اضافه کرد: این سازمان در سال 1945 در "کنفرانس سانفرانسیسکو" تاسیس شد تا در همه جای دنیا " حکومت قانون را جایگزین حکومت زور " کند،  اما به نظر می‌رسد که این قانون در مورد رژیم اشغالگر اسرائیل اعمال نمی‌شود.

حماس ، ادامه تجاوز به حقوق مردم فلسطین را یکی از مهمترین دلایل ناامنی و صلح بین‌الملل دانست و ابراز امیدواری کرد که سازمان ملل با جدیت برای کمک به مردم فلسطین جهت دستیابی به حقوق خود در آزادی و استقلال و خلاص شدن از شر اشغالگران نژادپرست منفور کمک کند. 

این جنبش مقاومت فلسطینی ابراز امیدواری کرد که صلح و پیشرفت در گوشه و کنار کره زمین حاکم باشد و بسیاری از آرزوهای بشر برای ریشه‌کن کردن فقر، بیکاری ، نژادپرستی و بی‌سوادی محقق شود.

سخنرانی رهبران کشورها در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل قرار است از امروز (سه‌شنبه) آغاز شود. با توجه به شیوع "ویروس کرونا" در جهان، سخنرانی‌های این اجلاس امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:463265!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)