|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/15]

حماس: عربها فلسطین را فروختند اما ایران همچنان از ما حمایت میکند  

حماس: عرب‌ها فلسطین را فروختند اما ایران همچنان از ما حمایت می‌کند

۱۳۹۸/۳/۱۰

رئیس دفتر حماس در غزه ضمن انتقاد از خیانت برخی کشورهای عربی به مسأله فلسطین، تأکید کرد اگر جنگی با رژیم صهیونیستی آغاز شود، گروه‌های فلسطینی تل‌آویو را در هم خواهند کوبید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «یحیی السنوار» رئیس دفتر حماس در غزه تأکید کرد که گروههای مقاومت این کشور برای مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی همچنان در حال پیشرفته کردن تجهیزات خود است.

السنوار در جریان سخنرانی در نشست بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت که اگر جنگی با اشغالگر اسرائیلی آغاز شود، تل‌آویو و سایر شهرهای اشغالی، با چندین برابر موشکهایی که سال 2014 هدف قرار گرفت، در هم کوبیده خواهد شد.

خبرگزاری «فلسطین الیوم» به نقل از رئیس دفتر حماس در غزه گزارش داد: «مسئله فلسطین امروز با شدیدترین حمله و توطئه برای از بین بردن آن روبروست؛ زیرا رهبران استکبار و ظلم برای عقد معاملاتی برای پایان دادن به درگیری و ادغام اسرائیل در منطقه گرد هم جمع می‌شوند».

وی در عین حال تأکید کرد که نبرد با اشغالگر اسرائیلی فقط با از بین رفتن اشغالگری «در همه اراضی اشغالی ما به پایان خواهد رسید و نمی‌توانیم در قبال قدس کوتاهی کرده و چانه‌زنی کنیم».

السنوار تصریح کرد که تا زمانی که خون در بدن دارند، «معامله قرن اجرا نخواهد شد و تا آخرین قطره خون با اشغالگر اسرائیلی مبارزه خواهیم کرد».

رئیس دفتر حماس در غزه، قدس را تنها معیار تعیین دوست و دشمن دانست و گفت که فقط قدس تعیین می‌کند که چه کسی در صف دوستان و همپیمانان است و هر کس «در قبال قدس کوتاهی و با آن معامله و چانه‌زنی کند، در صف دشمنان است».

وی در ادامه اظهار داشت: «این مرحله مهمی است و رهبران، پادشاهان و حاکم عرب باید برای مقابله با قرن با یکدیگر متحد شوند، و گرنه تاریخ آنان را نخواهد بخشید».

السنوار با بیان اینکه «همه عربها فلسطین را فروختند، ولی جمهوری اسلامی ایران همچنان به حمایت از ملت ما برای مقابله با اشغالگری ادامه می‌دهد»، خاطر نشان کرد که نبرد آینده با رژیم صهیونیستی در نوار غزه خواهد بود؛ زیرا اهداف توسعه‌طلبانه این رژیم، الحاق کرانه باختری است.

این مسئول در پایان تأکید کرد که مقاومت نسبت به گذشته چند برابر پیشرفت کرده است؛ زیرا «در جنگ 2008-2009 مقاومت، اسرائیل را با دهها موشک گراد و ساخت داخل بمباران کرد. در سال 2012 مقاومت توانست تجهیزات خود را پیشرفته کند و تل‌آویو را با 18 موشک فجر بمباران کرد. در سال 2014، مقاومت تل‌آویو را با بیش از 170 موشک بمباران کرد و همه این مسائل با حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است».

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:414093!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)