|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/01]

حماس پیشرفت در پرونده تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد  

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز جمعه انتشار برخی خبرها مبنی بر حصول پیشرفت در پرونده تبادل اسیر با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

حماس پیشرفت در پرونده تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد

۱ آذر ۱۳۹۸

تهران - ایرنا - جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز جمعه انتشار برخی خبرها مبنی بر حصول پیشرفت در پرونده تبادل اسیر با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، "موسی دودین" مسئول پرونده اسیران فلسطینی در جنبش حماس، هرگونه اقدام و تحرک جدید از سوی رژیم صهیونیستی برای آغاز دور جدیدی از تبادل اسیران را تکذیب کرد و تل آویو را مسئول راکد شدن این پرونده دانست.

پیش از این برخی از رسانه های فلسطینی اعلام کرده بودند که گفت و گوها میان اسرائیل و حماس در خصوص تبادل اسیر شاهد پیشرفت بوده است.

جنبش حماس و رژیم صهیونیستی در اکتبر ۲۰۱۱ (مهر ۱۳۹۰) با میانجیگری مصر قرارداد تبادل اسیران را با یکدیگر به امضا کردند که به موجب آن یک هزار و ۲۷ اسیر فلسطینی از بند زندان های اسرائیل آزاد و در مقابل یک سرباز اسرائیلی تحویل رژیم صهیونیستی شد.

پس از این قرارداد رژیم صهیونیستی بار دیگر اقدام به بازداشت تعدادی از فلسطینی های آزاد شده کرد؛ موضوعی که باعث شد حماس اعلام کند تا زمانی که تل آویو این فلسطینی ها را آزاد نکند، حاضر نیست از سرنوشت صهیونیست های دربند خود اطلاعاتی منتشر کند.

حماس همچنین خاطر نشان کرده که حاضر است در مقابل آزادسازی فلسطینی های دربند رژیم صهیونیستی، بار دیگر با اسرائیل تبادل اسیر کند.

«هیأت رسیدگی به امور اسیران فلسطینی» در گزارشی شمار فلسطینیان دربند رژیم صهیونیستی را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد که در میان آنان ۲۳۰ کودک، حدود ۵۰ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می ‌شود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:438844!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)