|
|
 » مواضع » سایر
0.0 (0)
بروجردی در دیدار با عضو شورایعالی انقلاب یمن :
[1395/10/06]

حمایت ایران از محور مقاومت بر اساس قانون اساسی انجام می‌شود  

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشریح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دفاع از تمامی مظلومان عالم به خصوص مسلمانان تصریح شده است و ما نیز تاکنون در حمایت از محور مقاومت در برابر دشمنان صهیونیستی – تکفیری- وهابی از فلسطین و لبنان و سوریه گرفته تا یمن دریغ نکرده‌ایم.

رضوان‌الحیمی عضو شورایعالی انقلاب یمن پیش از ظهر امروز (دوشنبه 6 دی ماه) با علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با تبریک پیروزی‌های اخیر مجاهدان یمنی در جنگ نابرابر در مقابل دشمن سعودی- آمریکایی – صهیونیستی و محاصره کامل سیاسی، اقتصادی، نظامی یمن گفت: مقاومت قهرمانانه مردم مظلوم یمن و مجاهدان راه آزادی در برابر ایادی استکباری و صهیونیستی مایه خرسندی امت اسلامی و تمامی آزادگان جهان است.

وی ادامه داد: بر اساس وعده و سنت الهی تردیدی بر پیروزی ملت مظلوم یمن در این غائله که توسط دشمنان اسلام و قرآن برپا شده است وجود ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشریح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دفاع از تمامی مظلومان عالم به خصوص مسلمانان تصریح شده است و ما نیز تاکنون در حمایت از محور مقاومت در برابر دشمنان صهیونیستی – تکفیری- وهابی از فلسطین و لبنان و سوریه گرفته تا یمن دریغ نکرده‌ایم.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که تاکنون با کمک‌های بشردوستانه خود از ملت مظلوم یمن به صورت سیاسی و معنوی پشتیبانی کرده و به درمان مجروحان شتافته است، همچنان به کمک‌های خود ادامه خواهد داد  و مجلس شورای اسلامی نیز از این روند حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان این دیدار گفت: امیدوارم به زودی شاهد جشن پیروزی ملت ستمدیده یمن بر دشمنان باشیم.

رضوان‌الحیمی عضو شورایعالی انقلاب یمن در همین دیدار گفت: آمده‌ایم تا پیام قدردانی ملت، مجلس ودولت نجات ملی یمن را از مقام معظم رهبری، ملت و دولت ایران به خاطر حمایت‌های همه جانبه خود اعلام نماییم.

وی در ادامه افزود: ملت و مجاهدان یمنی با وجود بمباران گسترده و محاصره کامل سیاسی- نظامی – اقتصادی خود توسط مزدوران سعودی- آمریکایی- صهیونیستی، هرگز در مقابل آنان سر خم نخواهد کرد و تسلیم نخواهد شد.

عضو شورایعالی انقلاب یمن همچنین گفت: تشکیل دولت نجات ملی و مجلس مردمی یمن گام مهمی در تقویت وحدت و همدلی در میان مردم و مجاهدان یمنی و تداوم مقاومت در برابردشمنان است.

وی در پایان این دیدار خواستار تداوم حمایت‌های معنوی ایران از ملت و دولت نجات ملی یمن در عرصه‌های گوناگون و همچنین مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی گردید./

دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵

 

Parameter:223217!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)