|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/02/18]

حملات صهیونیست ها 800 واحد مسکونی در غزه را تخریب کرد  

حملات صهیونیست ها 800 واحد مسکونی در غزه را تخریب کرد

تاریخ خبر: 1398/02/17 

تهران - ایرنا - معاون وزیر کار و اسکان فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که در اثر حملات گسترده رژیم صهیونیستی به این باریکه، 800 واحد مسکونی و 13 مدرسه تخریب شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، ناجی سرحان معاون وزیر کار و اسکان فلسطین در نوار غزه آمار نهایی خسارت های وارده به این باریکه در جریان حملات اخیر صهیونیست ها را اعلام کرد و گفت بیش از 700 واحد مسکونی به طور جزئی و 100 واحد دیگر به طور کامل تخریب شده است.
وی با بیان اینکه جنگنده های اسرائیلی در جنگ اخیر تعدادی خودروی امدادرسانی را نیز منهدم کردند، افزود: 13 مدرسه نیز در جریان این حملات تخریب شده و به شبکه برق نیز آسیب فراوانی رسیده است.
سرحان گفت: ده ها کارگاه، فروشگاه و دفاتر مطبوعاتی نیز آسیب فراوانی دیده و خسارت های زیادی به ده ها هزار متر مربع از اراضی زراعی فلسطینیان رسیده است.
وی از همه کشورهای و ارگان های کمک کننده به فلسطین خواست که برای اسکان افراد بی خانمان، حمایت های مالی خود را در اختیار مسئولان فلسطینی قرار دهند.
این مقام فلسطینی از جامعه جهانی و نهادهای سازمان ملل نیز خواست که اقدامات لازم را برای بازسازی زیرساخت های مسکونی و غیرنظامی انجام دهند و برای پایان دادن به محاصره نوار غزه تدابیر لازم را در پیش بگیرند.
دور جدید درگیری بین گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی از روز شنبه گذشته با حمله بالگردهای نظامی این رژیم به مناطق مسکونی غزه آغاز و با پاسخ کوبنده مقاومت سرانجام متوقف شد.
نیروهای مقاومت از جمله جنبش حماس و جهاد اسلامی در واکنش به حملات دشمن صهیونیستی اعلام کردند که مناطق اشغالی را هدف قرار می دهند.
در همین راستا براساس اعلام فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی، در دو روز گذشته 700 فروند موشک از باریکه غزه به اسرائیل شلیک شده است.
براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در درگیری های دو روز گذشته گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی تاکنون 31 فلسطینی شهید و 175 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:408496!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)