|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/31]

حمله شدید مقتدی صدر به فرقه‌های وهابی و سلفی و حامیان داعش  

حمله شدید مقتدی صدر به فرقه‌های وهابی و سلفی و حامیان داعش

مقتدی صدر رهبر جریان صدر امروز جمعه با حمله شدید به فرقه‌های سلفی و وهابی و حامیان گروه تروریستی داعش گفت که عملکرد آنها باعث گسترش نفوذ آمریکا در منطقه شد.

۳۰ فروردین ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، مقتدی صدر در توییت خود فرقه‌های "سلفی و وهابی و هواداران داعش" را عامل "فروش" قدس و جولان به رژیم اسرائیل دانست.

وی همچنین با حمله تلویحی به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور کنونی مصر افزود که افتادن مصر در دست "یک سلطه‌گر" جدید در لباسی جدید از نتایج دیگر حملات تروریستی این فرقه‌ها بود.

مقتدی صدر با حمله به عملکرد فرقه‌های سلفی و وهابی و همبستگی کنندگان با گروههای القاعده و داعش، این سؤال را مطرح کرد که "آیا (فرقه) سلفی یا (فرقه) وهابی یا امثال آنها که در گذشته با گروه القاعده و در روزگار ما با به‌اصطلاح داعش همبستگی کردند، از خود سؤال کرده‌اند که غزوه‌های آنها به‌ویژه در عراق و سوریه دیگر کشورها چه نتایجی در بر داشت؟".

وی افزود: البته فکر نمی‌کنم که آنها از خود سؤال کرده باشند و در آینده هم سؤال کنند، زیرا از پاسخ به آن هراس دارند. رویکرد طایفه‌ای بر احساسات آنها سیطره یافت و فکر کردند که این گروه‌ها(ی تروریستی) خیرخواه هستند. اما من سعی می‌کنم که نتایج ناشی از حملات تروریستی آنها که خودشان آن را "غزوه" می‌خوانند، توضیح دهم.

مقتدی صدر سپس نتایج حملات تروریستی آنها را این‌گونه تشریح کرد: "اولاً فروش جولان به استکبار و استعمار جهانی و در صدر آنها آمریکا و اسرائیل. اگر آنها جولان را به‌جای ویران کردن سوریه، آزاد می‌کردند، برای آنها خیر و خوبی به‌همراه می‌داشت. آنها (داعش) قومی نادان هستند".

وی دومین نتیجه حملات تروریستی آنها را فروش قدس دانست و نوشت: فروش قدس با یک قرارداد عجیب بین نتانیاهو و ترامپ دومین نتیجه بود. آنها به‌جای اینکه قدس را آزاد کنند، تلاش می‌کنند که خود را در جایگاه قاضی و جلاد قرار داده و بر گردن مردم مسلط شوند.

مقتدی صدر سومین نتیجه حملات تروریستی آنها را خدشه وارد کردن به وجهه اسلام دانست و افزود: سومین نتیجه به‌طور کلی خدشه به اسلام اعم از شیعه و سنی بود؛ خصوصاً اهل سنت و جماعت و تضعیف کردن آنها در سوریه و موصل و الانبار.

وی چهارمین و پنجمین نتایج حملات تروریستی فرقه‌های سلفی و وهابی و همبستگی کنندگان با القاعده و داعش را "افتادن مصر در دست یک سلطه‌گر جدید در لباسی جدید... و کمک گرفتن عربستان از آمریکا برای دور کردن خطر آنها" دانست.

رهبر جریان صدر "توسعه نفوذ آمریکا در منطقه و به‌ویژه در عراق و منطقه خلیج فارس و شام و دیگر مناطق، ایجاد تنفر نزد نسل جدید از اسلام به‌علت تندروی و تعصب اشتباه و گمراه داعش و گرایش آنها به افکار خارج از دین و فرار ملت‌های عرب به کشورهای اروپایی به‌علت جنگ‌ها (غزوه‌ها) و افتادن آنها به دامن غرب" را از دیگر نتایج حملات تروریستی فرقه‌های سلفی و وهابی و همبستگی کنندگان با القاعده و داعش توصیف کرد.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم 

Parameter:397597!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)