|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/25]

حمله «پلوسی» به ترامپ در دفاع از «الهان عمر»  

حمله «پلوسی» به ترامپ در دفاع از «الهان عمر»

یکشنبه 25 فروردین 1398

دفاع شخصیت های اصلی حزب دموکرات آمریکا از نماینده مسلمان کنگره این کشور در برابر «دونالد ترامپ» همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نیز به صف حامیان «الهانعمر» نماینده مسلمان و محجبه کنگره آمریکا، در برابر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده پیوست.

پلوسی در دفاع از الهان عمر با انتشار پیامی در توئیتر عنوان داشت: یادبود واقعه ۱۱ سپتامبر یک زمینه مقدس دارد و هر گونه بحثی در مورد آن باید همراه با احترام باشد، رئیس جمهور نباید از یک عکس دردآور ۱۱ سپتامبر برای حمله سیاسی استفاده کند.

ترامپ در توئیتر خود ویدئویی را بازنشر کرده که حاوی سخنان الهان عمر درباره حملات ۱۱ سپتامبر با تصاویر مرکز تجارت جهانی است و روی آن عبارت «ما هرگز فراموش نخواهیم کرد» افزوده شده است.

در روزهای گذشته نیز دموکرات‌ها، ترامپ را به تحریک به خشونت علیه خانم عمر، یکی از دو نماینده زن مسلمان کنگره متهم کرده‌اند. برای مثال سناتور «برنی ساندرز» که برای انتخابات ۲۰۲۰ نامزد شده، ترامپ را به حملات خطرناک و منزجرکننده علیه الهان عمر متهم کرده است.

سناتور «الیزابت وارن» هم از حملات ترامپ به خانم عمر انتقاد کرده است.

«الکساندریا اکاسیو کورتز» دیگر نماینده جدید کنگره آمریکا هم حملات ترامپ به الهان عمر را خطرناک خوانده است.

الهان عمر در ماه‌های گذشته نیز اظهاراتی را علیه رژیم صهیونیستی و لابی قدرتمند آن در آمریکا (آیپک) ایراد کرده و برخی از نمایندگان کنگره را متهم به دریافت پول از صهیونیست‌ها کرده بود که این اظهارات وی نیز با واکنش تند ترامپ مواجه شده بود.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:396821!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)