|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/03/04]

حکیم: فلسطین اصلی ترین مساله جهان اسلام است  

سید «عمار حکیم»، رهبر جریان ملی حکمت عراق گفت که در روز جهانی قدس، ما نقش مهم و بزرگ خود را در بازگرداندن امور به مسیر صحیح یاد آور می شویم تا مساله فلسطین به عنوان اصلی ترین قضیه جهان اسلام مطرح شود و برای آزادی آن تا پیروزی نهایی مبارزه می کنیم.

حکیم: فلسطین اصلی ترین مساله جهان اسلام است

۲ خرداد ۱۳۹۹

بغداد - ایرنا - سید «عمار حکیم»، رهبر جریان ملی حکمت عراق گفت که در روز جهانی قدس، ما نقش مهم و بزرگ خود را در بازگرداندن امور به مسیر صحیح یاد آور می شویم تا مساله فلسطین به عنوان اصلی ترین قضیه جهان اسلام مطرح شود و برای آزادی آن تا پیروزی نهایی مبارزه می کنیم.

حکیم رئیس جریان ملی حکمت عراق با انتشار ویدئویی به مناسبت روز جهانی قدس با بزرگ شمردن این روز مهم تاکید کرد : قدس به ما وحدت می بخشد و این قدس و فلسطین است که اولویت های مبارزاتی ما را مشخص و در شناختن دوست از دشمن به ما کمک می کند.
وی افزود: لذا بر ما واجب است که این روز و این فرصت مهم را غنیمت شماریم تا این پیام را به جهانیان برسانیم که فلسطین در وجدان ما زنده باقی خواهد ماند و برای آزادی آن تلاش خواهیم کرد. 
حکیم گفت: نه فقط برای آزادسازی ملت فلسطین و بازگرداندن حقوق آنها بلکه هدف مشروع این است که همبستگی و وحدت خود در امت عربی و اسلامی را بازگردانیم.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای بیش از ۵ میلیون نفر و حدود ۳۳۴ هزار تن فوتی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت کامل، برنامه های روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود و به همین منظور برنامه های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی  (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش ها برای این منظور و فراموش کردن آن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعد از آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:456448!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)