|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/05]

خالد مشعل: معامله قرن نمود عینی سیاست چماق و هویج است  

خالد مشعل: معامله قرن نمود عینی سیاست چماق و هویج است

چهارشنبه 05 تیر 1398

تهران - ایرنا - "خالد مشعل" رییس سابق دفتر سیاسی "حماس" در واکنش به برگزاری "نشست منامه" و ادعاها در خصوص سرمایه گذاری در اراضی فلسطینی تصریح کرد: "معامله قرن" و راهکارهایی اقتصادی این نشست نمود عینی سیاست چماق و هویج است.

خبرگزاری "آناتولی" به نقل از بیانیه مشعل، معامله قرن را یک معامله مسموم و خطرناک دانست. وی تاکید کرد: این معامله رشوه ای به کشورهای منطقه است تا قضیه اصلی خود یعنی فلسطین و قدس را به صهیونیست‌ها بفروشند.
وی افزود: ملت فلسطین همگی بر رد این معامله اتفاق نظر دارند و با اتحاد خود اجازه نمی‌دهند این معامله اجرا شود.
مقام سابق حماس در این بیانیه تصریح کرد: خاک، قدس، حق بازگشت به فلسطین، حاکمیت ملی و استقلال برای ما "خط قرمز" است و این مسائل قابل چانه زنی نیستند.
مشعل در واکنش به حضور برخی کشورهای عربی در نشست منامه گفت: همه طرف‌های فلسطینی این نشست را تحریم کردند، اعراب نیز نباید در این نشست مشارکت می‌کردند، ما از آنان می‌خواهیم تا با تجدید نظر در خصوص معامله قرن، این طرح آمریکایی - صهیونیستی را تحریم کنند، زیرا هیچ خیری در این قضیه نیست.
وی افزود: کاخ سفید هم اکنون در داخل خود درگیر بحران‌هایی است که می‌خواهد با قربانی کردن فلسطین سران سیاسی این کشور را راضی کند، اما آنها اشتباه می‌کنند، چرا که فلسطین دارایی آنان نیست و به کسانی که در این نشست شرکت کرده‌اند، می‌گوئیم، هرکس می‌خواهد قمار کند باید با اموال خود قمار کند نه دارایی دیگران.
وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی بخشی از راه حل نیست چرا که این رژیم، غاصب و دشمن امت اسلامی است و در منطقه جایی ندارد.
نشست بحرین که نخستین مرحله اجرای معامله قرن است از دیروز در منامه آغاز شد و تا پایان امروز هم ادامه خواهد داشت. جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام‌های کم سود به فلسطین از اهداف این نشست عنوان شده است.
"جرد کوشنر" داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا از طراحان اصلی معامله قرن به شمار می‌رود.
معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:417628!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)