|
|
0.0 (0)
استاد صهیونیستِ دانشگاه آتلانتا آمریکا؛
[1398/07/24]

خالی کردن پشت کردهای سوریه، زنگ خطری برای اسرائیل است  

استاد صهیونیستِ دانشگاه آتلانتا آمریکا؛

خالی کردن پشت کردهای سوریه، زنگ خطری برای اسرائیل است/ وقتی اسرائیلی ها هم دست از متحد دیرینه خود می شویند!

چهارشنبه 24 مهر 1398

عضو سابق کنست رژیم صهیونیستی تاکید کرد، اتفاقی که برای کردها رخ داد درس بزرگی را به اسرائیلی ها می دهد و آن این است که همه چیز ممکن است در کسری از ثانیه تغییر کند چراکه منافع قدرت ها دائما در حال چرخش و رد و بدل شدن است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت، "نحمان شای" سخنگوی سابق ارتش رژیم صهیونیستی طی مقاله ای نوشت: ویلا وسط جنگل یکی از پرکاربردترین اصطلاحات رایج اسرائیلی ها است. اکنون اسرائیلی ها ویلا و اعراب همان جنگل هستند.واینکه اگر در حال حاضر ما درب ها و پنجره های ویلایمان را ببندیم و قفل کنیم اطمینانمان از سالم و در امان بودن از مشکلات و خطرات خارج از ویلا بالا می رود، اما باید گفت که این فرضیه برای اسرائیل و در عالم واقع کاربردی ندارد.

وی در ادامه اشاره کرد که هفته گذشته شاهد اتفاقاتی در خاورمیانه بودیم این حوادث نشان داد که آمریکایی ها با تصمیم شان در تنها گذاشن کردهای شمال سوریه و خروج نیروهایشان از این منطقه دیوارهای این ویلایی که در آن هستیم را شکستند و این مسئله تاکید می کند که ما بایستی از توهمات و خیال بافی هایمان درباره واشنگتن دست برداریم.خالی کردن پشت کردهای سوریه بمثابه زنگ خطری برای اسرائیل است.

این عضو سابق کنست رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: خالی کردن پشت کردها توسط آمریکایی ها تبعات و نتایج خطرناکی را برای ما درپی خواهد داشت این موضوع گوشزد می کند که کردهایی که سال ها منافع غرب بویژه آمریکایی ها را در شمال سوریه تامین کردند به راحتی توسط متحدان غربی شان پس زده شدند و این موضوع می تواند در آینده ای نزدیک برای ما نیز رخ دهد.

نحمان شای در بخشی دیگر از مقاله خود که در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت منتشر شده، ادعا می کند: این رویکرد آمریکایی ها در قبال کردها به ما یادآور می شود که ما به عنوان اقلیت یهود توانستیم (به اصطلاح) کشور خود را تاسیس کنیم اما باید توجه کنیم که ما در اکثر جنگ ها تنها بوده ایم البته به جز جنگ 1956 که در آن زمان توانستیم با بریتانیا و فرانسه ائتلاف نظامی قدرتمندی را تشکیل دهیم.ولی در نتیجه همین سیاست های عجیب آمریکا در تنها گذاشتن متحدان خود بود که مجبور شدیم پس از فتح صحرای سینا از این منطقه به طور خجالت آوری عقب نشینی کنیم.

وی در ادامه اشاره کرد که امروز اتفاقات سیاسی مختلفی در اسرائیل و منطقه در حال رخ دادن است اینکه همه در اسرائیل از این موضوع سخن می گویند که می توانیم با آمریکا ائتلاف قدرتمندی شکل دهیم هیچ شکی در آن نیست اما از نظر من این موضوع هیچ کمکی به اسرائیل نمی کند: اولن دلیل این است که اسرائیل تا کنون با کمک و تکیه بر برخی از همسایگان خود در منطقه و ایجاد اراتباطات علنی با آن ها توانسته موجودیت خود را حفظ کند. دومین مورد این است که اکنون تل اویو باید این نکته را به خوبی درک کند که برای بقا در منطقه بایستی بر خودش تکیه داشته باشد نه بر متحدان غربی و خارجی خود!

این استاد دانشگاه آتالانتا آمریکا در پایان تاکید کرد که اتفاقی که برای کردها رخ داد درس بزرگی را به اسرائیلی ها می دهد و آن این است که همه چیز ممکن است در کسری از ثانیه تغییر کند چراکه منافع قدرت ها دائما در حال چرخش و رد و بدل شدن است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:434722!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)