|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/04]

خشنودی تحلیلگر صهیونیست از بحران در لبنان؛ اعتراض‌ها باید تشدید شود  

خشنودی تحلیلگر صهیونیست از بحران در لبنان؛ اعتراض‌ها باید تشدید شود

شنبه 04 آبان 1398

یک تحلیلگر صهیونیست مدعی شد، بحران در لبنان منجر به کم شدن قدرت نظامی حزب‌الله برای مقابله با رژیم صهیونیستی می‌شود و به همین دلیل باید با تشدید آن، روز به روز حزب‌الله مشغول‌تر شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یونی بن مناحِم» کارشناس صهیونیستی در امور عربی و منطقه در یادداشتی ادعا کرد، بحران کنونی در لبنان از قدرت حزب‌الله برای اقدام علیه تل‌آویو کم می‌کند و به همین دلیل این بحران باید ادامه پیدا کند.

وی در این یادداشت خود ضمن اعلام اینکه بحران در لبنان ادامه داد و حزب‌الله را نیز تهدید می‌کند، نوشت: اسرائیل می‌تواند از این بحران در ارتباط با هر آنچه مربوط به جنگش علیه تمرکز نظامی ایران در سوریه می‌شود، سود ببرد اما باید مراقب اشتباهاتی که ممکن است علیهش مورد استفاده قرار بگیرد، نیز باشد.

بن مناحم سپس ادامه داد: بر اساس برآورد من، بحران در لبنان در خدمت منافع اسرائیل در جنگش علیه تمرکز نظامی ایران در سوریه و عراق است. حزب‌الله فرستاده ایران است که اسرائیل را از لبنان و مرزهای جولان تهدید می‌کند؛ هرچه بحران شدیدتر شود حزب‌الله بیشتر غرق خواهد شد و از قدرت آن برای مقابله نظامی با اسرائیل به نفع ایران کاسته خواهد شد.

وی تأکید کرد: اسرائیل از هر بحران داخلی در هر کشور عربی در خاورمیانه که در مقابله با آن قرار دارد، سود می‌برد به جز مصر و اردن که با آنها توافق‌نامه‌های صلح دارد و نیز تشکیلات خودگردان در اراضی کرانه باختری که با این نهاد پیمان اسلو را امضا کرده است.

بن مناحم اذعان کرد: اسرائیل در سال‌های اخیر به دلیل جنگ داخلی سوریه - که از ۲۰۱۱ آغاز شد- از آرامش امنیتی سود برد، اکنون از مشغول شدن دولت عراق از تظاهرات علیه فساد و بحران سخت اقتصادی و وقوع انتفاضه در پی آن سود می‌برد زیرا از قدرت حزب‌الله برای اقدام علیه اسرائیل کم کرده است؛ کشاندن لبنان به جنگ در برهه فعلی باعث می‌شود حزب‌الله بهایی بسیار سنگینتر از بهای جنگ دوم لبنان در تابستان ۲۰۰۶ بدهد.

وی تأکید کرد، بحران در لبنان به منافع رژیم صهیونیستی کمک می‌کند و نیاز است این بحران برای مدت زمان بیشتری ادامه پیدا کند زیرا تل‌آویو نیازمند کاهش فشارهای امنیتی است.

تظاهرات لبنان که از ۲۵مهر و در اعتراض به وضع مالیات‌ها و اوضاع اقتصادی این کشور در شهرهای مختلف شمالی و جنوبی مانند طرابلس، بیروت، صور صیدا آغاز شده، امروز (شنبه) وارد دهمین روز خود شده است.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:435824!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)