|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/03/01]

خطیب مسجدالاقصی: هدف معامله قرن سلطه اسرائیل و آمریکا بر منطقه است/بن سلمان از حقایق امور آگاه نیست  

خطیب مسجد الاقصی هدف از توطئه معامله قرن را سلطه رژیم اسرائیل و آمریکا بر منطقه دانست و به طور تلویحی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را فردی ناآگاه از حقایق امور درباره فلسطین دانست.

خطیب مسجدالاقصی: هدف معامله قرن سلطه اسرائیل و آمریکا بر منطقه است/بن سلمان از حقایق امور آگاه نیست

خطیب مسجد الاقصی هدف از توطئه معامله قرن را سلطه رژیم اسرائیل و آمریکا بر منطقه دانست و به طور تلویحی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را فردی ناآگاه از حقایق امور درباره فلسطین دانست.

۰۶ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ عکرمه صبری خطیب مسجد الاقصی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه تلویزیونی "الجزیره مباشر" در پاسخ به سوالی درباره طرح سازش آمریکایی موسوم به "معامله قرن" و نشست منامه برای بازاریابی این طرح گفت: معامله قرن یک سیلی به صورت تمام کسانی است که آن را تایید می کنند یا در مسیر آن گام بر می دارند.

وی افزود: هدف از این طرح تنها سلطه اسرائیل و آمریکا بر فلسطین نیست، بلکه سلطه بر همه منطقه است.

خطیب مسجد الاقصی گفت: هدف معامله قرن همچنین از بین بردن مسئله فلسطین و پایان دادن به مسئله پناهندگان فلسطینی از طریق اسکان آنها در خارج از فلسطین و به اصطلاح میهن جایگزین است.

وی افزود: معامله قرن اساسا یک نقشه راهبردی صهیونیستی است که برای آمریکا تدوین شده و آمریکا نیز آن را در دستور کار قرار داده است، زیرا آنچه از طریق رسانه های گروهی درباره مفاد این طرح درز کرده است نشان می دهد که این اشغالگران اسرائیلی هستند که این طرح را تهیه کرده اند نه آمریکا.

شیخ عکرمه صبری تصریح کرد: آمریکا از طریق این طرح به دنبال سلطه بر کشورهای عربی و اسلامی است و اسرائیل نیز از طریق این طرح می خواهد که به مسئله فلسطین و پناهندگان فلسطینی پایان دهد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص میزبانی بحرین از این افکار و طرح ها و همراهی امارات و عربستان با آن و حمایت از شرکت در نشست منامه گفت: آنها نمی خواهند طرح معامله قرن را به رسمی اعلام کنند بلکه می خواهد آرام آرام و بی سر و صدا به روش های مختلف این طرح را در مراحل مختلفی به پیش ببرند. آنها می خواهند بندهای این طرح را یکی پس از دیگری پیش ببرند؛ بدون اینکه بگوید این کار بخشی از معامله قرن است. آنها از طریق نشست منامه به دنبال اغوا کردن و اطمینان دادن به فلسطینی ها از جنبه اقتصادی هستند و بگویند که ما می خواهیم برای شما جهش اقتصادی ایجاد کنیم. می خواهند با این مشوق ها آنها را وادار به قبول وضعیتی کنند که آمریکا آن را تحمیل خواهد کرد. نشست منامه در چارچوب طرح معامله قرن است.

خطیب مسجد الاقصی گفت: اما درخصوص مشارکت کشورهای عربی، آنها می خواهند از این طریق دستورات آمریکا را اجرا کنند اما این امر به هیچ وجه حق مشروع ما را در به طور کلی مسئله فلسطین از جمله مسئله قدس و فلسطین ساقط نمی کند. با حقایق به ما ثابت شده است که چه کسی با ما است و چه کسی علیه ما است.

وی به طور تلویحی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را ناآگاه از حقایق امور درباره فلسطین دانست و گفت: مسائل زیر میز بوده و الان روی میز قرار گرفته است. برخی کشورها با اسرائیل به طور پنهانی تعامل و همکاری می کرده اند اما اکنون این امر جنبه علنی به خود گرفته است. برخی کشورهای عربی اظهاراتی نظیر حق حیات یهودیان و مظلوم بودن آنها را مطرح می کنند. کسانی که چنین اظهاراتی مطرح می کنند، از حقایق امور آگاهی ندارند.

خطیب مسجد الاقصی در پاسخ به این سوال که مقصود شما کدام کشورها است، گفت: نیازی به پاسخ به این سوال نیست.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در جریان سفرش به آمریکا شفاف‌ترین رویکرد خود در قبال روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام و در گفتگو با مجله آتلانتیک حق موجودیت و زندگی آرام آنها در «اراضی خودشان» به‌رسمیت شناخت و بدون اشاره به اشغالگری صهیونیست‌ها در اراضی فلسطین گفت: ما مشکلی در این خصوص با یهودیان نداریم و منافع مشترکی با تل‌آویو داریم.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری تسنیم

Parameter:456292!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)