|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
هرگونه تلاش برای محاکمه اسرائیل در لاهه با واکنش ما مواجه می شود:
[1398/01/24]

خط و نشان جدید ترامپ برای دادگاه لاهه/حق محاکمه اسرائیلی ها را ندارید!  

هرگونه تلاش برای محاکمه اسرائیل در لاهه با واکنش ما مواجه می شود:

خط و نشان جدید ترامپ برای دادگاه لاهه/حق محاکمه اسرائیلی ها را ندارید!

شنبه 24 فروردین 1398

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز جمعه هرگونه تلاش برای ضربه و آسیب رساندن به این کشور و رژیم صهیونیستی را غیرقانونی خواند و ادعا نمود که اینگونه اعمال با پاسخ سخت واشنگتن مواجه می شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا)، به نقل از پایگاه خبری القدس العربی،دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز جمعه هرگونه تلاش برای ضربه و آسیب رساندن به این کشور و رژیم صهیونیستی را غیرقانونی خواند و ادعا نمود که اینگونه اعمال با پاسخ سخت واشنگتن مواجه می شود.

از سویی دیگر دونالد ترامپ از اقدام دادگاه لاهه برای لغو گشودن پرونده جنایت جنگی در افغانستان (برضد آمریکا) استقبال کرد.

در ادامه ترامپ این تصمیم دادگاه را کمک بین المللی بسیار بزرگی به افغانستان و حاکمیت قانون در جهان تلقی نمود.

علاوه بر این، قضات دادگاه لاهه برای توجیه این تصمیم خود گفتند: در حال حاضر گشودن پرونده جنایات جنگی در افغانستان هیچ کمکی به عدالت بین المللی و جامه جهانی نمی کند.

گفتنی است، برخی سازمان های  حقوقی معتقدند که جنایات جنگی و ضد انسانی بسیاری را از سوی سربازان آمریکایی (سی ای ای) و عناصر گروه ترورویستی طالبان در سال 2003 ،طی حضورشان در افغانستان شاهد بوده اند.

قابل ذکر است که داداگه بین المللی لاهه پیش از این اذعان کرده بود که براساس اسناد (محرمانه) و مدارک موثقی که از سوی سازمان های حقوقی مختلف ارائه گریده، ثابت شده که نیروهای آمریکایی و طالبان مرتکب جنایات جنگی شده اند.

دونالد ترامپ نیز برای پیشگیری از تصویب هرگونه قانونی بر ضد این کشور، کارمندان و قضات این دادگاه بین المللی (لاهه) را به تحریم های سنگین و طولانی مدت تهدید نموده است.

هفته گذشته نیز مسئولان ایالات متحده آمریکا از اعطای ویزای ورود به « فاتو بنسوده» (یکی از مطالبه گران گشودن پرونده جنگی ضد آمریکا) جهت ورود به خاک این کشور امتناع ورزیدند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:396791!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)