|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/02/12]

خوشحالی حامی اول تروریسم منطقه از اقدام آلمان  

خوشحالی حامی اول تروریسم منطقه از اقدام آلمان

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

تهران – ایرنا- وزارت خارجه عربستان به عنوان کشور اول حامی تروریسم در منطقه امروز (پنجشنبه) از قرار گرفتن نام حزب الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی آلمان و ممنوعیت تمامی فعالیت های این جنبش در آلمان، حمایت و ابراز خشنودی کرد.

 به گزارش پایگاه سعودی "العربیه"، این وزارتخانه با ادعای اهمیت این اقدام در راستای مبارزه با تروریسم! منطقه ای و بین‌المللی، بر ضرورت اتخاذ مواضع مشابه از سوی جامعه بین المللی تاکید کرد.

در حالی که عناصر گروهای تروریستی به راحتی در آلمان فعالیت می کنند، در اقدامی که به نظر می رسد پشت آن صهیونیست ها قرار دارند، وزارت کشور آلمان امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که تمامی فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در این کشور ممنوع است و اینکه برلین، حزب الله لبنان را یک "سازمان تروریستی" می‌خواند.  

پلیس آلمان اوایل صبح امروز برای بازداشت شماری از شهروندان لبنانی مقیم این کشور اقدام کرده و مقامات امنیتی آلمان مدعی شده اند که بیش از یک هزار نفر در آلمان بخشی از شاخه حزب‌الله لبنان در این کشور هستند.

سخنگوی وزارت کشور آلمان طی توییتی اعلام کرد: وزیر کشور آلمان فعالیت‌های حزب ‌الله لبنان را در این کشور ممنوع اعلام کرده و حتی در دوران بحران نیز این قانون قابلیت اجرا دارد.

آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش از این به آلمان برای ممنوعیت فعالیت حزب‌الله لبنان فشار آورده بودند.

دسامبر گذشته پارلمان آلمان لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن از دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان خواسته شد تا تمامی فعالیت‌های حزب‌الله لبنان را در خاک آلمان ممنوع کند.

وزارت خزانه‌داری انگلیس نیز اواخر دیماه سال ۹۸، حزب‌الله لبنان را به صورت کامل به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد. آن هم در حالی که در ششم اسفند ۱۳۹۷، شاخه سیاسی این گروه با فشار لابی صهیونیستی به فهرست گروه‌های تروریستی اضافه شده بود.

در حالی نام حزب الله لبنان در آلمان و انگلیس و پیش از آن در آمریکا به عنوان گروه تروریستی مطرح می شود که تنها جرم این جنبش دفاع از وطن خود در مقابل تجاوزگریهای رژیم صهیونیستی و همچنین مقابله با گروههای تروریستی ساخته و پرداخته جبهه غربی - عربی - صهیونیستی، همچون داعش و النصره در منطقه است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:455420!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)