|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
جزئیات یک عملیات پیچیده؛
[1398/10/21]

خیانت سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان به ملت فلسطین  

اخیرا یک رسانه فلسطینی گزارشی افشاگرانه درباره عملیات پیچیده انتقال یهودیان یمن به فلسطین اشغالی منتشر کرده بود که این ماموریت را ماجد فرج رئیس سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان و نیروهای تحت فرمانش برعهده داشته اند.

جزئیات یک عملیات پیچیده؛ خیانت سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان به ملت فلسطین/ مشارکت در انتقال یهودیان یمن به فلسطین اشغالی با هماهنگی اشغالگران و با نظارت آمریکا/ "ماجد فرج" مامور اجرای عملیات کثیف به خاطر مشتی دلار

شنبه 21 دی 1398

اخیرا یک رسانه فلسطینی گزارشی افشاگرانه درباره عملیات پیچیده انتقال یهودیان یمن به فلسطین اشغالی منتشر کرده بود که این ماموریت را ماجد فرج رئیس سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان و نیروهای تحت فرمانش برعهده داشته اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا)، این گزارش بر اساس افشاگری یک افسر بلندپایه سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان آماده شده است، وی به دست داشتن سرلشکر ماجد فرج و دستگاه اطلاعاتی که وی ریاست آن را برعهده دارد، در عملیات انتقال یهودیان یمن به فلسطین اشغالی اذعان کرده است.

این افسر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان، دست داشتن این سازمان در عملیاتی را فاش کرده است که طی سالهای گذشته با هماهنگی سازمان اطلاعات رژیم اسرائیل و با دستورات مستقیم آمریکا انجام شده است.

افسرافشاگر به فلسطین الان گفته است دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان در کثیف ترین و پیچیده ترین عملیات دست داشته است  که مربوط به انتقال گروههایی از یهودیان یمن به فلسطین اشغالی طی سالهای 2013 تا 2017 میلادی از طریق هماهنگی مستقیم با دستگاههای امنیتی اسرائیل و آمریکا است.

وی افزود این عملیات را ماجد فرج و دستگاه تحت فرمانش به درخواست مستقیم آمریکایی ها پیش از شایعه قطع تماسهای تشکیلات خودگردان و آمریکا هنگام اظهارات ترامپ درباره قدس در ششم دسامبر 2017، انجام دادند.

این افسر ادامه داد: پیش از این عملیات، آژانس مهاجرت یهودیان ت وانسته بود طی سالهای 1949 تا 1950 میلادی بیش از 49 هزار یهودی را از یمن به فلسطین اشغالی منتقل  کند، اما شماری از خانواده های یهودی به ویژه پس از تشکیل جمهوری یمن در سال 1962 در این کشور باقی ماندند و با مهاجرت مخالفت کردند و موضع ما فلسطینیان هم مخالفت با مهاجرت یهودیان عرب از کشورهایشان به فلسطین اشغالی بود، ولی ماجد فرج این خط قرمز را در سالهای اخیر شکست .

 وی گفت آژانس مهاجرت یهودیان بر دستگاههای امنیتی اسرائیل و وزارت خارجه این رژیم فشار وارد کرد که این وزارت هم به نوبه خود از وزارت خارجه  آمریکا درخواست کرد به انتقال گروههای یهودی از یمن به بهانه وخامت اوضاع این کشور پس از سال 2013 میلادی کمک کند که در ادامه یک هسته امنیتی از سوی اسرائیل، آمریکا، سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان و سازمانهای اطلاعاتی برخی کشورهای دیگر منطقه تشکیل شد.

افسر افشاکننده تشکیلات خودگردان اظهار داشت دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان در عملیات این گروههای یهودی به بهانه انساندوستی مشارکت داده شد در حالی که نقش دستگاههای امنیتی اسرائیل نظارت و پیگیری بود و در اجرای آن دخالت نکردند و اجرای آن را افسران  سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان با اطلاع ناصر عدوی مسئول روابط بین الملل این سازمان و به دستور مستقیم ماجد فرج رئیس آن برعهده گرفتند.

وی درباره علت مشارکت ناصر عدوی و دیگران در این عملیات گفت : این عملیات به درخواست امنیتی آمریکا صورت گرفت و سرتیپ ناصر عدوی مسئول روابط بین الملل در دستگاه اطلاعات تشکیلات خودگردان است و روابط ویژه و منحصر به فردی با آمریکاییها و دستگاههای اطلاعاتی چندین  کور دیگر دارد و همچنین روابط نزدیکی با ماجد فرج دارد و اختیاراتش بیشتر از دیگر مسئولان دستگاه اطلاعاتی تشکیلات خودگردان است.

وی افزود: به دلیل پیچیدگی های صحنه یمن و سکونت یهودیان در استانهای عمران و صنعاء که در کنترل حوثی هاست، نیروهای اسرائیلی در این عملیات شرکت نکردند و سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان ، مامور انجام این عملیات شدند.

افسرافشاکننده تشکیلات خودگردان درباره روند عملیات انتقال یهودیان یمن توسط سازمان اطلاعات این نهاد گفت این عملیات به صورت مرحله ای و نه یکباره انجام شد، به طوری که در هر مرحله گروهی از یهودیان خارج شدند، به طوری که در یک مرحله، بیست نفر، در مرحله دیگر، 17 نفر،مرحله بعدی 19 نفر و مرحله بعدی 23 نفر منتقل شدند و عملیات انتقال و قاچاق یهودیان از یمن در سال 2016 میلادی به اوج خود رسید که این افراد با گذرنامه های فلسطینی از سه کشور عبور کردند که یکی از ایستگاههای عبور آنها، کشور اردن بود و از آنجا به تل آویو منتقل شدند.

این افسر خاطر نشان کرد : تا کنون اسرائیل شیوه و چگونگی رسیدن یهودیان یمن و اسامی طرفهایی که به  اجرای عملیات انتقال به استثنای آمریکاییها، کمک کردند، افشا نکرده است، ولی در سال 2016 میلادی و به طور مشخص در ماه مارس یا آوریل آن سال، یکی از پیچیده ترین عملیات انتقال یهودیان به سبب اوضاع دشوار یمن در سایه جنگ ائتلاف عربی با حوثی ها صورت گرفت.

وی افزود : اسرائیل نام "گذرگاه پیچیده" را بر عملیات انتقال در سال 2016 گذاشت که بدون مشارکت سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین و تحت بهانه های انساندوستانه، امکان نداشت، سازمان تشکیلات خودگردان، هزینه مالی مشارکت خود را در آخرین سال ریاست جمهوری باراک اوباما دریافت کرد.

افسر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان که نامش به دلایل امنیتی فاش نشده است، خاطر نشان کرد تعداد یهودیانی که سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان در انتقال آنها از یمن در طول سه سال و نیم مشارکت داشت، بیش از 200 نفر بود، مسئولیت این تصمیم بر عهده شخص ماجد فرج و ناصر عدوی است، این عملیات زمان زیادی طول کشید و متاسفانه به  نام مسئله فلسطین انجام شد.

این افسر با کثف خواندن این عملیات، مشارکت سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان به ریاست ابومازن را لکه ننگی برای آن توصیف کرد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:451604!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)