|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/02/22]

داروهای ساخت اسراییل از تروریست ها در سوریه کشف شد  

داروهای ساخت اسراییل از تروریست ها در سوریه کشف شد

شنبه 21 اردیبهشت 1398

دمشق- ایرنا- مقادیری دارو ، سلاح و تجهیزات ساخت رژیم صهیونیستی متعلق به تروریست ها در جریان پاکسازی جنوب سوریه کشف و ضبط شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا) ، این داروها در انواع مختلف همراه با سلاح و تجهیزات ساخت اسراییل از تروریست ها در اطراف قنیطره سوریه کشف شده است.
استان قنیطره در جنوب کشور و مجاورات استان درعا در نزدیک بلندی های جولان اشغالی سوریه قرار دارد.
ارتش سوریه بهار سال 1397 طی عملیات یک ماهه سه استان جنوبی این کشور از جمله استان درعا و قنیطره را از دست تروریست ها آزاد کرد.
در ماه های اخیر ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق آزاد شده اقدام کرده و تاکنون مقادیر زیادی سلاح های ساخت اسراییل و امریکا را کشف کرده است.
ماه گذشته نیز 8 تن ماده منفجره قوی از نوع سی فور (C4) از برخی انبارهای تسلیحاتی متعلق به تروریست ها در جنوب سوریه کشف شد.
بر اساس اعلام کارشناسان نظامی این ماده منفجره جدید تنها در اختیار برخی ارتش های جهان است.
اسراییل در زمان حضور تروریست ها در مناطق جنوبی سوریه از آنان تمام قد حمایت می کرد و حتی تروریست های مجروح نیز برای مداوا به فلسطین اشغالی منتقل می شدند.
سازماندهی ، ارایه اطلاعات در خصوص تحرکات ارتش سوریه ، آموزش ، تجهیز با انواع سلاح های پیشرفته نظیر موشک های تاو از جمله خدمات حاکمان صهیونیست به تروریست ها در طول 9 سال گذشته بوده است.
انجام حملات هوایی و موشکی به مناطق مختلف سوریه و حمایت های رسانه ای و آموزش برخی افراد در این ارتباط برای جریان سازی های رسانه ای نیز بخشی از برنامه های تل آویو برای روحیه دادن به تروریست ها و اعلام حمایت غیر مستقیم از آنان در سال های اخیر است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:409217!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)