|
|
0.0 (0)
[1398/07/11]

دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در ۴ عرصه فعال شد  

دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در ۴ عرصه فعال شد

رئیس دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین از فعالیت این دبیرخانه در حوزه های بین الملل، حقوقی، افکار عمومی و نشر خبر داد.

۱۰ مهر ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل و رئیس دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین عصر سه شنبه در مراسم رونمایی از کتاب «تا فراموش نکنیم» ضمن سخنانی از فعالیت دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در 4 عرصه خبر داد.

امیر عبداللهیان اشاره کرد از زمان حضور وی در دبیرخانه دائمی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین و با حمایت های علی لاریجانی، رئیس مجلس، این دبیرخانه در حوزه بین الملل، حقوقی، افکار عمومی و نشر فعال شده است. وی گفت در حوزه بین الملل مهمترین کاری که تاکنون انجام شده، تهیه طرح دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران برای حل مسئله فلسطین است که طی هفته های گذشته تهیه آن به پایان رسیده، به دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل ارسال شده است. این طرح طی روزهای آینده به عنوان طرح رسمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل ثبت خواهد شد. وی اشاره کرد این طرح در کنار «مقاومت» که تنها راهکار آزادی فلسطین است از سوی جمهوری اسلامی ایران برای جهانیان مطرح می شود.

وی در ادامه افزود در عرصه حقوقی با توسعه طلبی صهیونیزم و طرح های توسعه طلبانه ای که آنها در همه جا به دنبال آن هستند مقابله صورت می گیرد و قوانین حمایت از فلسطین در این عرصه مستمسک دبیرخانه بوده اند.

در حوزه افکار عمومی کارگروه هایی برای پاسخ به شبهات موجود در سطح جامعه و نخبگان تشکیل شده اند در حال پاسخگویی به شبهات به وجود آمده در این عرصه هستند.

در عرصه نشر نیز دو اقدام تا کنون صورت گرفته است که نخستین آنها انتشار نشریه تخصصی گفتمان راهبردی فلسطین است که دومین شماره آن با موضوع «معامله قرن» در حال انتشار است. شماره سوم این نشریه با موضوع حمایت های حقوقی در عرصه حقوق بشر منتشر خواهد شد. این فصلنامه تخصصی به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و عربی منتشر می شود.

دومین اقدام نیز حمایت از چاپ کتاب «تا فراموش نکنیم» بود که با همت جمعیت حامیان آزادی قدس شریف کار ترجمه آن انجام شده است و امروز رونمایی می شود.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:432484!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)