|
|
0.0 (0)
[1396/07/13]

دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری: جهان با شهادت محمد الدره تکان خورد  

دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری:

جهان با شهادت محمد الدره تکان خورد

 پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶

دبیر کل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری با بیان اینکه جهان با شهادت محمد الدره تکان خورد اما فقط تکان خورد و اقدامی که تکلیف بود را انجام نداد، گفت: آپارتاید و تبعیض نژادی و نژادپرستی همچنان در فلسطین جاری و ساری است. کودکان زیادی پس از شهادت شهید الدره به شهادت رسیدند.

به گزارش ایسنا، سید ابوالقاسم رحیمیان دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بر پایه تبعیض نژادی تاسیس شده است، گفت: صهیونیست‌ها موجودیت خود را با حذف ملت فلسطین مساوی می‌دانند. در نتیجه بر اساس آپارتاید صهیونیستی ملت فلسطین حق حیات در فلسطین را ندارد و باید یا تن به آوارگی دهد و یا نابود شود. بر این اساس از همان نخست اشغالگری، رابطه اسرائیل با ملت فلسطین، سرکوب بوده است.

وی عنوان کرد: رژیم اشغالگر قدس با تعریف، تدوین و اجرای برنامه‌های متعدد کوشیده است شرایط زندگی فلسطینیان را در سرزمین فلسطین سخت و سخت‌تر سازد. به همین دلیل فلسطینیان در سرزمین آبا و اجدادی خویش از همه حقوق مشروع و بدیهی خود محروم شده‌اند؛ حقوقی مانند تعیین سرنوشت، حق شهروندی، حق آزادی تردد، حق کار و درآمدزایی و بسیاری از بدیهی‌ترین حقوق اجتماعی. در این میان زندگی بر کودکان سخت‌تر است که از بهداشت،  درمان،  آموزش، بازی، رفاه، آسایش و حداقل‌های حقوق شهروندی در ابتدایی‌ترین شکل آن نیز برخوردار نیستند.

 دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری با بیان اینکه رژیم صیونیستی تعمدا شرایط زندگی بر خانواده‌های فلسطینی را سخت و سخت‌تر کرده تا استمرار حیات کودکان فلسطینی را تحدید کند، اظهار کرد: خانه‌ها را بمباران و ویران می‌کند، مادران را شهید و یا به اسارت می گیرد تا کودک فلسطینی از نیاز طبیعی مهر مادری محروم شود. یا کودکان را به اسارت می برد و یا آنان را تعمدا هدف گلوله قرار می دهد. نهم مهر ماه یاد آور شهادت کودک ۱۲ ساله ای است که درمنظر شبکه های تلویزیونی هدف گلوله سربازان اسرائیلی قرار گرفت و به شهادت رسید در حالی که در پشت پدر پناه گرفته بود. محمد الدره کودک ۱۲ ساله فلسطین در آغوش پدر و در منظر و مرئی دوربین‌های تلویزیونی به شهادت رسید تا نژادپرستی رژیم صهیونیستی را برای جهانیان آشکار سازد تا جهانیان به خود بیایند و حرکتی برای مقابله با این رژیم آپارتاید انجام دهند.

رحیمیان در پایان خاطرنشان کرد: جهان با شهادت محمد الدره تکان خورد اما فقط تکان خورد و اقدامی که تکلیف بود را انجام نداد و آپارتاید و تبعیض نژادی و نژادپرستی همچنان در فلسطین جاری و ساری است. کودکان زیادی پس از شهادت شهید الدره به شهادت رسیدند مانند شهید محمد ابو خضیر که صهیونیست‌ها در دهانش بنزین ریختند و آتش زدند. یا شهید نوزاد دوآبشه که منزلشان را به آتش کشیدند و همراه پدر و مادر در آتش نژادپرستی صهیونیست‌ها سوختند و به شهادت رسیدند و ما امروز همراه و همگام با ملت مظلوم فلسطین ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و پرخاطره، صراحتا از جامعه جهانی خواستاریم تا نسبت به جنایات صهیونیست‌ها سکوت پیشه نکرده و به وظیفه انسانی خود در مقابله با صهیونیست‌ها اقدام کنند.

انتهای پیام

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

منبع:
Parameter:271572!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)