|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/12/22]

درخواست تشکیلات خودگردان از اروپا: دولت فلسطین را به رسمیت بشناسید  

وزیر خارجه فلسطین در نامه‌ای به وزرای خارجه کشورهای اروپایی خواستار به رسمیت شناختن دولت فلسطین شد.

درخواست تشکیلات خودگردان از اروپا: دولت فلسطین را به رسمیت بشناسید

۱۳۹۸/۱۲/۲۱

وزیر خارجه فلسطین در نامه‌ای به وزرای خارجه کشورهای اروپایی خواستار به رسمیت شناختن دولت فلسطین شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین نامه‌ای به وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیش از برگزاری نشست آن‌ها درباره روند سازش در روز ۲۳ ماه جاری (۴ فروردین) ارسال کرد.

در این نامه بر ضرورت پایبندی این اتحادیه به مواضع خود بر اساس قانون بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل و مصوبات شورای اتحادیه اروپا درباره ضرورت پایان دادن به اشغالگری اسرائیل، برقراری صلح عادلانه، فراگیر و دائمی بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ تأکید شده است.

مالکی در این نامه بر اهمیت ایفای نقش موثر اتحادیه اروپا در تقویت اجماع بین‌المللی به نفع راه‌حل دو دولت بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ تأکید و به ایفای نقش این اتحادیه برای ایجاد ائتلاف بین‌المللی به خاطر صلح اشاره کرد.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی(وفا)، وزیر خارجه فلسطین در این نامه مسئولیت کشورها از جمله اعضای اتحادیه اروپا در حمایت از راه‌حل دو دولت از جمله به رسمیت شناختن دولت فلسطین را مورد تأکید قرار داده است.  

مالکی همچنین در این نامه خواستار جلوگیری از اقدامات رژیم صهیونیستی برای الحاق غیرقانونی اراضی فلسطینی و توقف سیاست‌های استعماری آن شده و این سیاست‌ها را جنایت جنگی برشمرده است.

وی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به حمایت از تلاش‌های مربوط به برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح با مشارکت اعضای کشورهای عضو کمیته چهارجانبه، اعضای شورای امنیت و نهادهای تأثیرگذار منطقه‌‌ای با هدف جلب حمایت بین‌المللی از روند صلح فراگیر و عادلانه فراخواند.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری فارس

Parameter:454025!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)