|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/22]

درخواست مصونیت قضائی نتانیاهو رد می‌شود  

یک روزنامه صهیونیستی نوشت که مشاور حقوقی کنست قصد دارد تلاش‌ها برای به تعویق انداختن تشکیل کمیته بررسی درخواست مصونیت نخست‌وزیر این رژیم را رد کند.

درخواست مصونیت قضائی نتانیاهو رد می‌شود

یکشنبه 22 دی 1398

یک روزنامه صهیونیستی نوشت که مشاور حقوقی کنست قصد دارد تلاش‌ها برای به تعویق انداختن تشکیل کمیته بررسی درخواست مصونیت نخست‌وزیر این رژیم را رد کند.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا)، علی‌رغم امیدواری «بنیامین نتانیاهو» به تصویب شدن درخواستش برای دریافت مصونیت قضائی از پارلمان این رژیم (کنست)، اما رسانه‌های اسرائیلی از احتمال رد شدن این درخواست و برگزاری جلسه محاکمه وی خبر داد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، انتظار می‌رود «ایال یینون» مشاور حقوقی کنست روز یکشنبه طی حکمی بگوید که «یولی ادلستاین» رئیس کنست نمی‌تواند تشکیل کمیته پارلمانی برای بررسی درخواست مصونیت نتانیاهو را تا بعد از انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی به تعویق بیاندازد.

بر این اساس، اکثریت واضحی در کنست مخالف اعطای مصونیت قضائی به نتانیاهو هستند که به همین دلیل انتظار می‌رود کمیته پارلمانی ضمن رد درخواست وی، راه را برای ارسال اتهامات نتانیاهو به دادگاه و برگزاری جلسه محاکمه وی هموار کند.

به نوشته جروزالم‌پست، احزاب آبی‌وسفید، اسرائیل بیتُنا، کارگر، لیست مشترک اعراب و اتحادیه دموکراتیک اعلام کرده‌اند که اعضای آنها در کنست به درخواست نتانیاهو برای مصونیت رأی مخالف خواهند داد.

«بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید نیز با اعلام اینکه اقدامات برای تشکیل کمیته پارلمانی جهت بررسی درخواست نتانیاهو پیش از انتخابات سراسری را آغاز می‌کند، ادلستاین را تهدید کرد که اگر مانع تشکیل کمیته شود، برای برکناری وی از ریاست کنست اقدام می‌کند.

«آویخای مندلبیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی حدود دو ماه پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که نتانیاهو رسما به تقلب، دریافت رشوه و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم شده است. پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده درخصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی یک سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

پیشتر گفته شده بود ادلستاین تلاش می‌کند تا با ممانعت از تشکیل کمیته‌ای در کنست، اجازه بررسی درخواست مصونیت نتانیاهو را تا زمان انتخابات ندهد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:451655!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)