|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/31]

درخواست یک حزب سودانی برای خروج نظامیان این کشور از یمن  

درخواست یک حزب سودانی برای خروج نظامیان این کشور از یمن

یک حزب سودانی بر ضرورت خروج نظامیان این کشور از یمن تاکید کرد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های سودانی، حزب عربی سوسیالیستی بعث سودان خواستار خروج نظامیان این کشور از یمن شد و اعلام کرد که حضور نظامیان سودانی در یمن هیچ توجیهی ندارد.

این در حالی است که «محمد حمدان دقلو» معاون رئیس شورای انتقالی نظامی در سودان چند روز قبل از ادامه مشارکت نظامی این کشور در جنگ ائتلاف سعودی- اماراتی علیه یمن خبر داده است.

وی گفت: «ما به تعهدات‌مان در قبال ائتلاف پایبندیم. تا زمانی‌که ائتلاف اهدافش را محقق سازد نیروهایمان( در یمن) باقی خواهند ماند».

ارتش سودان، در ژانویه 2016 کشته شدن اولین نظامی خود در یمن طی عملیاتی در شهر «عدن» را اعلام کرد. دولت «عمر البشیر» رئیس‌جمهور مخلوع این کشور، سال گذشته گام‌هایی را در راستای خروج از ائتلاف متجاوز علیه یمن برمی‌داشت.

مبتنی بر یک آمار، حوالی 25000 نیروی سودانی همچنان در یمن مشغول جنگ هستند که هرکدام به شکلی ماهیانه میان 1000 تا 1500 دلار حقوق از سعودی دریافت می‌کنند.

بدیهی است چنانچه در سایه فشار مخالفان در سودان شورای انتقالی نظامی به بازگشت این نظامیان از یمن رای می‌داد، در چنین شرایطی پروژه اعلام شکست ائتلاف امارات -سعودی در یمن با سرعتی دور از انتظار رقم می خورد؛ ائتلافی، که از جسم بی‌جان آن تنها یک نام باقی مانده است و تنها با حضور سه کشور عربستان، امارات و سودان شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:397601!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)