|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/05]

دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی؛ ناامید از توقف راهپیمایی‌های بازگشت  

دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی؛ ناامید از توقف راهپیمایی‌های بازگشت

یکشنبه 04 آذر 1397

یک وبگاه صهیونیستی اعلام کرد ادامه راهپیمایی‌های بازگشت در مرز غزه و فلسطین اشغالی، دستگاه‌های امنیتی این رژیم را دچار حالت ناامیدی کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه صهیونیستی «واللا» اعلام کرد با ادامه راهپیمایی‌های بازگشت و درگیری‌ها در مرز غزه حالتی از ناامیدی، دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است.

 راهپیمایی‌ بازگشت از 30 مارس 2018 (10 فروردین 1397) در راستای تأکید بر حق بازگشت، اعتراض به محاصره غزه و نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس، در مرز غزه با فلسطین اشغالی آغاز شد و همچنان ادامه دارد. گرچه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی از ابتدای آغاز این تظاهرات بر ماهیت مسالمت آمیز آن تأکید کردند اما رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گلوله استفاده می‌کند و تا به امروز بیش از 230 فلسطینی در این راهپیمایی‌ها به شهادت رسیده‌اند و تعداد مجروحان بالای 24 هزار نفر است (جزئیات بیشتر).

واللا در ادامه گزارش خود نوشت، علیرغم آنکه درگیری‌های جمعه گذشته شهیدی نداشت اما وضعیت در غزه همچنان ناآرام و متشنج است.

علیرغم سردی هوا و بارش باران هزاران فلسطینی در این تظاهرات‌ها شرکت کردند و ادامه آنها منجر به ناامیدی دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی شده، کسانی که بر روی ورود اموال قطری به نوار غزه برای کم شدن از حجم این راهپیمایی‌ها حساب کرده بودند.

بر اساس گزارش واللا، افسرانی از سازمان اطلاعات مصر در مناطق مرزی غزه (با  فلسطین اشغالی) در کنار نیروهای امنیتی حماس دیده شده‌اند و محافل سیاسی رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کرده بودند که این افسران در راستای توقف راهپیمایی‌های بازگشت عمل کنند اما اینگونه نشد.

حماس در بیانیه جمعه هفته جاری خود (سی و پنجمین هفته راهپیمایی‌های بازگشت) اعلام کرد اصرار ملت فلسطین بر ادامه راهپیمایی‌های بازگشت، نشان از اراده قاطع آنها برای تحقق اهداف این راهپیمایی‌ها و در رأس آن شکست محاصره غزه دارد.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:362174!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)