|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/03/07]

دعموش: تحریم ها علیه ما با شکست روبرو خواهد شد  

دعموش: تحریم ها علیه ما با شکست روبرو خواهد شد

یکشنبه 06 خرداد 1397

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت:تحریم های آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس به منظور فشار بر ما و پایگاه مردمی مقاومت برای مجازات آن است، اما شکست خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، شیخ علی دعموش معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: اراده ملتهای منطقه سرنوشت ملتها، کشورها و آینده منطقه را ترسیم می کند و این اراده با ایمان و عزم و مقاومت قادر به تحقق پیروزی و بازگرداندن زمین و مقدسات است.

وی افزود: ملت فلسطین هنگامی که موفق به انتقال مقاومت نسل به نسل شد و شیوه هایی در مقاومت علیه اشغالگران ابداع کرد مشابه آنچه در تظاهرات بازگشت بزرگ رخ داد، شگفتی دنیا را برانگیخت.

دعموش تاکید کرد: امنیتی که لبنان از آن برخوردار است و لبنانی ها در سایه امنیت موفق به برگزاری انتخابات شدند به طور مجانی به دست نیامده و نتیجه تلاش های اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس یا تلاش های آمریکا و اروپا و دیگران نیست بلکه در نتیجه جانفشانی های بزرگ و پیروزی بر اشغالگران و تروریستها و اقدام جهادی مستمر و تلاش خالصانه است.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: ما با معادله ارتش، ملت و مقاومت می توانیم از کشورمان حفاظت کنیم و با چالشها و مخاطرات مقابله کنیم. لبنانی ها باید به این معادله پایبند باشند زیرا این معادله هدف قرار گرفته و مقاومت بیش از هر زمان دیگری مورد حمله قرار گرفته است. هر که نمی خواهد که از معادله حمایت کند به خودش مربوط است اما نباید علیه این معادله توطئه کند زیرا به نفع لبنان نیست و به سود اسرائیل است.

وی اعلام کرد: تحریم های آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس به منظور فشار بر ما و پایگاه مردمی مقاومت برای مجازات آن است تا از مقاومت فاصله بگیرند اما در اشتباه هستند زیرا مقاومت بخشی از باور است که مردم در راستای حمایت از آن و حمایت کشورشان گام بر می دارند. دشمنان از طریق تحریم ها می خواهند که اراده و ثبات قدم ما را خدشه دار کنند اما آنها قبلا نیز از طریق جنگ و تجاوز و ترور، آوارگی و دست زدن به کشتار و ویرانی این کار را آزموده اند و به نتیجه ای نرسیده اند. هم اکنون نیز طرح های آنها مجددا شکست خواهد خورد و به نتیجه ای منجر نخواهد شد و تغییری در معادلات داخلی ایجاد نمی کند.

قاووق: مقاومت آماده رقم زدن پیروزی بزرگتر از سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ است

از سوی دیگر شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان نیز گفت: ما اینجا هستیم تا تاکید کنیم که همچنان در سنگر مقاومت هستیم، پیروزی جولای ۲۰۰۶ بزرگتر از پیروزی می ۲۰۰۰ بود و امروز مقاومت آماده است تا پیروزی بزرگتری از سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶  کسب کند.

وی تأکید کرد: مقاومتی که عرب و آمریکا را به چالش کشانده است و تمامی مسیرهای عادی‌سازی روابط سعودی با اسرائیل را رسوا کرد، طبیعی است که مورد هدف اسرائیل، آمریکا و عربستان قرار بگیرد. عربستان سعودی از ماجراجویی‌های بدون حساب که جز ناامیدی در یمن، عراق، سوریه، فلسطین یا لبنان به جا نگذاشته، درس نگرفته است امروز از ائتلافی پارلمانی (در لبنان) حمایت می‌کند که تنها هدف آن مقابله، تضعیف، محاصره ، فرسوده کردن مقاومت و مانع تراشی در طرح‌های توسعه‌ای و سیاسی آن است.

شیخ قاووق ادامه داد: عربستان مجددا در ماجراجویی بدون حساب برای مقابله با مقاومت وارد شده و متوجه نیست که نتایج انتخابات پارلمانی، معادلاتی را تقویت و تثبیت کرد که به نفع پروژه سعودی-آمریکایی نیست زیرا مقاومت پس از انتخابات «قدرتمندتر» شده؛ امروز حزب الله آماده مشارکت فعال، قوی و متوازن در دولت جدید است و این مشارکت یک شکست جدید برای طرح هدف قرار دادن مقاومت از سوی آمریکا و عربستان رقم خواهد زد.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:346384!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)