|
|
0.0 (0)
همزمان با پیروزی فلسطینی‎ها در مسجدالاقصی؛
[1396/05/07]

دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان اصفهان افتتاح شد  

همزمان با پیروزی فلسطینی‎ها در مسجدالاقصی؛

دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان اصفهان افتتاح شد

تاریخ: 1396/05/05

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، آیین افتتاح دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین صبح روز پنجشنبه 5 مرداد ماه 1396 با حضور دکتر زهرا مصطفوی رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در شهر اصفهان برگزار شد.

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در  سخنرانی خود در این مراسم گفت: امروز منطقه از ظلمی رنج می برد که ریشه در همکاری «جاهلیت مدرن عربستان» و «جاهلیت قرون وسطایی» با رژیم صهیونیستی دارد. وی افزود: جهان اسلام از فتنه تکفیریانِ وهابی – صهیونیستی در عذاب است.

متن سخنرانی دکتر زهرا مصطفوی دختر گرانقدر حضرت امام (ره) به شرح زیر است.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام خدمت شما بزرگواران، شخصیت های برجسته ، مسئولین محترم استان اصفهان و با تشکر فراوان از حضورتان در این جلسه و بسیار سپاس گزارم از برگزار کنندگان این مجلس پرشکوه بخصوص از سرکار خانم مرتضوی فر دبیر محترم دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان اصفهان که یقینا قلب همه زخم خوردگان از صهیونیسم و اسرائیل ، خاصه ملت مظلوم فلسطین را بسیار خوشحال کرده اند.

 

مسئله فلسطین یک مسئله اصلی و دینی در اندیشه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت اله العظمی خامنه ای است و یکی از آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

 

 آزادی قدس شریف از چنگال اسرائیل، زنده نگه داشتن روز جهانی قدس در ذهن ها و قلب های آزاده، قسمتی از هویت اسلامی، دینی و وظیفه شرعی ماست. حمایت و فعالیت در ارتباط با مستضعفین و فلسطین کار فرهنگی بلندی را می طلبد و اختصاص به زمان و رویداد خاصی ( مانند روز جهانی قدس ) ندارد.

 

بلکه در طول سال لازم است جوانان از طرق مختلف چون دانشگاه ها، مدارس، جلسات عمومی و خصوصی حتی خانوادگی؛ ظالم و مظلوم را شناسائی کنند تا حق طلبی و ظلم ستیزی تبدیل به یک فرهنگ شود.

ما همیشه از جنایات اسرائیل گفته ایم و باید هم بگویم و همواره هم باید بگوییم اما امروز می خواهم به مضرات اقتصادی وجود اسرائیل اشاره کنم: هدف قدرت های استعماری از تاسیس اسرائیل در سال 1948 در واقع ایجاد یک پادگان نظامی در منطقه بود برای اینکه ناامنی را در منطقه مدیریت کنند. این پادگان در همه این 70 سال کاملا  این هدف را محقق کرده است. حاصل ناآرامی های منطقه؛ صادرات نفتِ خام و ارزان، به صنایع غربی وخرید اسلحه از آنهاست، همچنین باعث به تاراج رفتن جوانان نخبه منطقه می شود که غرب هیچ هزینه ای هم برای تربیت شان پرداخت نکرده است.

ناامنی حاصل از کارکرد اسرائیل موجب شده است تا کشورهای منطقه به زیر ساخت های توسعه توجه نکنند و این یک روند طبیعی است که با خروج ثروت مادی و نیروهای فکری انسانی کشورهای منطقه از توسعه نایافتگی و عقب ماندگی در رنج باشند.

بر این اساس باید اذعان کرد هر روزی که از استمرار حیات اسرائیل می گذرد، مردم منطقه میلیاردها دلار خسارت می بینند. به نظرم می رسد که شاید این موضوع یکی دیگر از دلایلی باشد که ؛ حضرت امام(ره) فرموده اند: "اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود". چرا که در وجود این غده سرطانی چیزی جز ضرر نیست و به تعبیر امام موسی صدر " اسرائیل شر مطلق است".

امروز ما در شرایطی دفتر اصفهان را افتتاح می کنیم که منطقه از ظلم گسترده دیگری شدیدا در رنج است ظلمی که ریشه در همکاری "جاهلیت مدرن عربستان" و " جاهلیت قرون وسطایی" با رژیم صهیونیستی دارد. سوریه، عراق، یمن، بحرین، افغانستان، از فتنه تکفیریانِ وهابی – صهیونیستی در عذابند.

اساسا اسرائیل رژیمی بحران آفرین است. در روزهای اخیر اسرائیل اقدام به انسداد درب های مسجد الاقصی و ممانعت از ورود فلسطینیان به حرم شریف قدس و اقامه نماز در آن کرده است.

این اقدام در چارچوب بحران آفرینی جدید در منطقه و شتاب دادن به طرح خطرناک یهودی سازی بیت المقدس است.

رژیم صهیونستی با توجه به انفعال شدیدی که جهان اسلام نسبت به تحولات فلسطین دارد و در سایه تحرکات تروریسم تکفیری، در واقع در سدد آزمودن واکنش جهان اسلام است.

این تجاوزی آشکار به مهم ترین و مقدس ترین نماد دینی و هویت اسلامی سرزمین فلسطین است. بی تردید صیانت از حرم شریف قدس بر پایه آیه شریفه 141 سوره نساء است که می فرماید: خداوند هیچگاه برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلط باز نخواهد کرد. این یک تکلیف آشکار بر مسلمانان در همه نسل هاست.

ملت فلسطین علی رغم همه مشکلات و محدودیت هایی که در مسیر مبارزه با اشغال گران سرزمین فلسطین و اماکن مقدس آن دارند در حد توان به میدان مبارزه آمده اند. مشکلاتی مانند خلع سلاح کرانه باختری، محاصره 12 ساله غزه، خیانت های دولت های عربی و برخی از رهبران فلسطینی. این ملت بی تردید در مقابل این توطئه جدید علیه مسجد الاقصی نیز ساکت نخواهند نشست و با همه توان در صیانت از قبله نخست اسلام و جایگاه عروج رسول مکرم اسلام گام به میدان خواهند نهاد. ما اکنون به عنوان یک مسلمان متعهد باید نسبت خود را با این موضوع مشخص کنیم . امروز فلسطین، معیاری است برای مسلمانی همه ما، زیرا رسول اکرم صلوات الله علیه فرموده است مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ، فَلَیسَ بِمُسلِم

مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ، فَلَیسَ بِمُسلِم

.فطرت انسانی نهیب می زند و قرآن و پیامبر به ما می آموزند که سکوت در برابر این همه ظلم نه تنها خطاست که گناه است. ظلم وقتی ریشه دواند و گسترش یافت، ساکنین را نیز فرا خواهد گرفت.

فلذا همه باید در برابر ظلمی چنین بزرگ و فراگیر با هر توانی که داریم قیام کنیم.  خود و کار خود را کوچک نشماریم که خداوند خود آن را برکت می دهد. زیرا خداوند متعال،کار را به میزان توان انسان می خواهد هر چند مامور به افزایش توان نیز هستیم.

شروع به کار دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در اصفهان نیز گامی است در راستای تکلیفی که بر ما نوشته شده است و امید دارم که این گام کوچک به لطف خدا و همراهی مردم خوب و ستم ستیز اصفهان و مساعدت همه مسئولین محترم این استان، خیلی زود برکت گیرد و پر ثمر شود. انشاء الله.

در نهایت لازم می دانم از همه عزیزانی که در برگزاری این مجلس پرشکوه زحمت کشیده اند تشکر و سپاس داشته باشم.

همچنین در ادامه این مراسم «عبدالحمید الاوی» از تونس در این مراسم اظهار داشت: زمانی که به ایران آمدیم احساس راحتی کردیم، چون مطمئنیم که حل مسائل جهان از اینجا شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز قدس برای ایران اهمیت دارد، افزود: ایران امروز دل جهان است و از جمله پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود.

عبدالحمید الاوی با بیان اینکه امروز جهان اسلام تلاش می‌کند که آمریکا را نابود کند، بیان کرد: ما در تونس باور داریم که مقاومت در کل جهان پیروزی‌هایی به همراه داشته است و در این راستا اسرائیل و آمریکا ضربه‌های شدیدی خورده‌اند.

گفتنی است پس از این مراسم دکتر زهرا مصطفوی دفتر جمعیت دفاع از فلسطین در استان اصفهان واقع در خیابان شیخ بهایی را به همراه جمعی از مسئولان استانی افتتاح کرد.

موجودیت جمهوری اسلامی مبارزه با رژیم صهیونیستی است

رحیمیان در مراسم افتتاحیه دفتر جمعیت دفاع از فلسطین در اصفهان: موجودیت جمهوری اسلامی مبارزه با رژیم صهیونیستی است 

«حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان»:رژیم صهیونیستی غاصب به چیزی کمتر از نابودی جمهوری اسلامی قانع نبوده و نیست؛ در واقع اگر فلسطینی‌ها می‌جنگند به دلیل موجودیت جمهوری اسلامی است.

 

بر اساس این گزارش «حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان» عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین در مراسم افتتاح دفتر جمعیت دفاع از فلسطین در اصفهان اظهار کرد: در سال 79 همزمان با انتفاضه دوم در بنیاد شهید کشور حضور داشتم.

وی با بیان اینکه در آن زمان به حضور رهبر معظم انقلاب رفتیم و کسب اجازه شد تا جمعیت مردمی دفاع از فلسطین شکل بگیرد، افزود: افرادی که انتخاب شدند هرکدام در نظام اسلامی نقش‌های گسترده‌ای داشتند و اساسنامه‌ای شکل گرفت، از همان ابتدا خانم زهرا مصطفوی یادگار حضرت امام (ره) به عنوان دبیر کل نقش اصلی و مهم را در توسعه و تعمیق فعالیت‌های جمعیت فلسطین ایفا کردند.

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه در سال 80 خبرگزاری قدس شکل گرفت که تنها خبرگزاری مربوط به فلسطین است و فقط خبرهای مربوط به فلسطین را پوشش می‌داد، تصریح کرد: این حرکت‌های انجام شده در جهت افشای ماهیت رژیم صهیونیستی بود؛ باید از این خواهر بزرگوار سپاسگزاری کرد که در این زمینه به عنوان فردی مؤمن در تداوم خط امام خمینی (ره) تلاش بسیاری کردند.

وی در ادامه تأکید کرد: همیشه منافقانی هستند که می‌گویند ما را چه به فلسطین، شعار نه غزه و لبنان مطرح می‌کنند، در حالی که حضرت امام خمینی (ره) همزمان با مبارزه با شاه مبارزه با رژیم صهیونیستی را دنبال کردند، بنابراین کسی که پیرو خط امام خمینی (ره) است نباید این صحبت‌ها و حرف‌ها را بیان کند.

رحیمیان با بیان اینکه موجودیت جمهوری اسلامی مبارزه با رژیم صهیونیستی است، اضافه کرد: این رژیم صهیونیستی غاصب به چیزی کمتر از نابودی جمهوری اسلامی قانع نبوده و نیست؛ در واقع اگر فلسطینی‌ها می‌جنگند به دلیل موجودیت جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ما امروز در خاکی دیگر می‌جنگیم تا دشمن به کشور ما نفوذ نکند، خاطرنشان کرد: اگر امروز در سوریه می‌جنگیم به خاطر دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) است تا آثار شیعه نابود نشود؛ امروز ما از موجودیت و استقلال کشور خودمان دفاع می‌کنیم.

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه باید به آن قلم‌هایی که تلاش می‌کنند فلسطین را خلاف مسائل ملی ما قلمداد کنند ثابت کنیم که این مسائل اشتباه است، تأکید کرد: فلسطین خلاف مسائل ملی ما نیست و این باید به تمام گویندگان این حرف این موضع ثابت شود چرا که فلسطین هم جزوی از مسائل ملی ماست.

وی اظهار کرد: اصفهان در مبارزه با دشمن همیشه پیشگام بوده که در ابتدای انقلاب نیز این موضوع را ثابت کرده است، این شهر همواره بالاترین شهیدان و جانبازان را تقدیم انقلاب کرده است به همین لحاظ ارزش این شهر در کشور ایران بسیار مهم است.

رحیمیان در پایان ابراز کرد: افتتاح دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در اصفهان یک اقدام شایسته‌ای است که امیدواریم با افتتاح آن در اصفهان در بحث حمایت از فلسطین نقش‌آفرینی‌ها بیش از پیش شوند.

 

شهدای مدافع حرم مایه فخر انقلاب اسلامی هستند

 دکتر زهرا مصطفوی رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین عصر روز چهارشنبه 4 مرداد با خانواده های شهدای مدافع حرم اصفهان دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین و «مهدی شکیبایی» جانشین دبیرکل در این دیدار صمیمانه با خانواده های «مسلم خیزاب» و «حسن مرادی» از شهدای مدافع حرم اصفهان در مرکز فرهنگی ارگ جهان نمای اصفهان گفت و گو کرد.

همچنین دکتر زهرا مصطفوی پس از شنیدن سخنان خانواده های شهدای مدافع حرم از این خانواده ها تجلیل به عمل آورد.

شایان ذکر است رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین شهدای مدافع حرم را ادامه دهندگان و پیروان واقعی خمینی کبیر، معمار انقلاب اسلامی ایران و خلف بر حق ایشان مقام معظم رهبری یاد کرده و گفت شهدای مدافع حرم مایه فخر انقلاب اسلامی ایران هستند.

 

 

تجلیل دختر حضرت امام از مقام شامخ شهدای اصفهان

دکتر زهرا مصطفوی رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین به همراه دکتر مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان عصر روز چهارشنبه 4 مرداد ماه ضمن حضور در گلستان شهدای اصفهان با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه از مقام شامخ شهدای والا مقام تجلیل به عمل آورد.
براساس این گزارش دختر گرانقدر حضرت امام (ره) بر سر مزار شهدای گمنام و همچنین شهیدان آیت الله اشرفی اصفهانی حسین خرازی، احمد کاظمی، تورجی زاده و آیت الله شمس آبادی حاضر و یاد و خاطره این شهدای افتخار آمیز میهن اسلامی را گرامی داشت.

انتها پیام./

 

جمعیت دفاع از ملت فلسطین

Parameter:266855!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)