|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/11]

دولت اریتره از طرح آمریکا و صهیونیست ها برای انجام کودتا پرده برداشت  

دولت اریتره از طرح آمریکا و صهیونیست ها برای انجام کودتا پرده برداشت

شنبه 11 آبان 1398

تهران - ایرنا - خبرگزاری آل افریکا از اسمره گزارش داد که دولت اریتره با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دولت آمریکا با کمک رژیم صهیونیستی مدت ها است قصد دارند در این کشور برای سرنگونی دولت یک کودتا راه‌اندازی کنند.

براساس این گزارش، وزارت اطلاع رسانی اریتره روز جمعه با صدور بیانیه اعلام کرد که به تازگی اسنادی را کشف کرده است که نشان می دهد دولت آمریکا از سال ۲۰۱۱ قصد دارد در یک توطئه آشکار برای سرنگونی دولت اسمره، یک کودتای نظامی راه بیاندازد.

این بیانیه همچنین رژیم صهیونیستی را متهم کرد که قصد دارد با همکاری با آمریکا در این زمینه، چهره اریتره در سراسر جهان را لکه دار سازد.

بر اساس این بیانیه، اسناد محرمانه به دست آمده از توطئه گران حاکی است که سازمان جاسوسی اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مدت ها است طرح هایی را مدیریت می کند تا بتواند با راه اندازی آشوب داخلی و تظاهرات مشابه آنچه بهار عربی خوانده می شود در دیگر کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه، دولت حاکم اریتره را سرنگون سازد.

این بیانیه که به زبان محلی منتشر شد از برگزاری برخی نشست های مخفیانه میانه مقامات سیا و برخی مهره های وزارت خارجه اریتره در نایروبی پایتخت کنیا خبر داد و اعلام کرد که توطئه گران قصد داشتند سناریوی مشابهی را که برای سرنگونی معمر قذافی، رهبر لیبی در آن کشور اتفاق افتاد در اریتره نیز پیاده کنند. 

اریتره همچنین سازمان اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (موساد) را متهم کرد اسناد کذبی را منتشر کرده است تا دولت این کشور را به همدستی به برخی تروریست ها در خاورمیانه متهم سازد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:436305!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)