|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/12]

دولت انگلیس به جای عذرخواهی، وعده بالفور را مایه افتخار دانست!  

دولت انگلیس به جای عذرخواهی، وعده بالفور را مایه افتخار دانست!

یکشنبه 12 آبان 1398

نماینده انگلیس در سازمان ملل تاکید کرد که کشورش به وعده بالفور که به تاسیس رژیم صهیونیستی منجر شد، افتخار می‌کند!

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، کارن پیرس در کنفرانسی خبری در مقر سازمان ملل به مناسبت واگذاری ریاست شورای امنیت در ماه آینده به انگلیس در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا دولت انگلیس حاضر به عذرخواهی از ملت فلسطین به خاطر صدور وعده بالفور است یا خیر، گفت: کشورش کاملا از صدور این وعده رضایت دارد!

پیرس به نقش کشورش در کمک به موجودیت رژیم صهیونیستی به موجب اعلامیه بالفور افتخار کرد و گفت این بیانیه به طور کامل اجرا نشده است و ما خواستار تشکیل ۲ دولت در آن سرزمین هستیم.

وی در یکصد و دومین سالروز صدور اعلامیه بالفور از سوی انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا انگلیس حاضر است به خاطر تاسیس رژیم صهیونیستی و خلع ید فلسطینیان از قلمروشان عذرخواهی کند؟ و آیا حاضر خواهید بود مسئولان شورای امنیت را برای دیدن غزه به آنجا ببرید یا تشویق کنید که این کار انجام شود؟ گفت: همانطور که گفتید مساله اعلامیه بالفور یک مساله ملی انگلیس است و ارتباطی به ریاست شورای امنیت ندارد اما همانطور که در یکصدمین سال این اعلامیه گفتیم بسیار مفتخریم از اینکه انگلیس برای شکل گیری موجودیت "اسرائیل" کمک کرد.

پیرس افزود: اما تنها ۵۰ درصد اعلامیه بالفور اجرایی شده و بخش دیگر آن که مربوط به فلسطین است، باید مورد توجه قرار گیرد. ما همچنان بر این عقیده ایم که تشکیل ۲ دولت، راه حل این مساله است و "اسرائیل" و فلسطین می توانند در کنار هم زندگی کنند.

وی درباره بازدید از غزه هم گفت در حال حاضر برنامه ای در این باره نیست اما خودم به واسطه مسئولیت هایی که در وزارت خارجه انگلیس داشته ام از آنجا دیدن کرده ام. در صورتی که این ماموریت تصویب شود باید شامل دیدن از "اسرائیل" هم باشد.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:436405!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)