|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1400/01/19]

دولت بایدن کمک به فلسطینی‌ها را از سر می‌گیرد  

دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه به کنگره اعلام کرد که قصد دارد کمک به فلسطینی‌ها را از سر بگیرد.

دولت بایدن کمک به فلسطینی‌ها را از سر می‌گیرد

۱۸ فروردین ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه به کنگره اعلام کرد که قصد دارد کمک به فلسطینی‌ها را از سر بگیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این کمک‌ها شامل ۱۵۰ میلیون دلار از طریق آژانس آنروا، ۷۵ میلیون دلار حمایت اقتصادی و ۱۰ میلیون دلار کمک توسعه‌ای است.

یک منبع آگاه در کنگره گفت که دولت در ایمیلی به دفاتر نمایندگان همچنین اعلام کرد که قصد دارد کمک‌های امنیتی به فلسطینی‌ها را از سر بگیرد.

با روی کار آمدن دولت بایدن رئیس جمهوری آمریکا، زمزمه‌هایی در مورد نزدیک شدن و گرم شدن روابط رام الله با واشنگتن بر سر زبان‌ها افتاد. حتی پس از پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰، تشکیلات خودگردان از ارتباط با دولت جدید در آمریکا از طریق کانال رسمی خبر داد.

رژیم صهیونیستی و مقامات آن بارها نسبت به رویکردهای دولت بایدن در قبال اسرائیل و کند شدن روندهایی مانند عادی سازی روابط با کشورهای عربی و مسلمان ابراز نگرانی کرده‌اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا از طریق تیم خاورمیانه خود به رهبری جرد کوشنر داماد و مشاورش، اقدامات بسیاری را در حمایت یکجانبه از رژیم صهیونیستی انجام داده بود و با ارائه معامله قرن سعی داشت تا فلسطینی‌ها را از داشتن یک کشور مستقل محروم سازد.

روابط تشکیلات خودگردان فلسطین با دولت ترامپ در همین راستا از سال‌های ابتدایی روی کار آمدن وی رو به سردی گذاشت و به دنبال رونمایی از معامله قرن در بهمن ماه سال ۹۸، فلسطینی‌ها روابط خود را به صورت کامل با واشنگتن قطع کردند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:482307!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)