|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در چهل و هشتمین تظاهرات بازگشت رخ داد؛
[1397/12/04]

دو شهید در تیراندازی نظامیان صهیونیست به فلسطینی ها  

در چهل و هشتمین تظاهرات بازگشت رخ داد؛

دو شهید در تیراندازی نظامیان صهیونیست به فلسطینی ها

جمعه 03 اسفند 1397

گزارش ها حاکی از تیراندازی مستقیم نظامیان صهیونیست به تظاهرات کنندگان فلسطینی در شهر قدس،کرانه باختری و نوار غزه با به شهادت رساندن یک کودک و یک نوجوان فلسطینی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که چهل و هشتمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در مرز نوار غزه با حضور ده‌ها هزار فلسطینی برگزار شد، رسانه های فلسطینی گزارش دادند که نظامیان صهیونیست به سمت تظاهرات کنندگان تیراندازی کرده اند.

طبق گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرده که تا این لحظه یک کودک ۱۴ ساله فلسطینی در تظاهرات امروز در مرزهای این باریکه به شهادت رسیده و بیش از ۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

 تظاهرات بازگشت این هفته با شعار «وفاداری به خون شهدای حرم حضرت ابراهیم (ع) » در حال برگزاری است.

نظامیان رژیم صهیونیستی همانند همیشه با شلیک گلوله و گاز اشک‌آور به استقبال شرکت کنندگان در این تظاهرات مسالمت‌آمیز رفتند.

همزمان با تظاهرات بزرگ بازگشت در مرز غزه، فلسطینیان ساکن کرانه باختری نیز در مناطق مختلف با اشغالگران صهیونیست درگیر شدند.

ساکنان کرانه باختری امروز به منظور اعلام حمایت از مسجد الاقصی در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها و تظاهرات بزرگ بازگشت در مرز غزه به پا خاسته و با اشغالگران صهیونیست درگیر شدند.

در همین حال خبرگزاری صفای فلسطین نیز از شهادت یک نوجوان فلسطینی در شهر قدس اشغالی خبر داد.

به گفته این خبرگزاری، نظامیان رژیم اشغالگر قدس در محله قدیمی به سمت «راضی سعید الددو»، جوان ۱۹ ساله فلسطینی آتش گشودند و وی را به شهادت رساندند.

لازم به ذکر است که از آغاز تظاهرات بازگشت در ۳۰ مارس سال گذشته تاکنون ۲۶۸ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۲۷ هزار نفر دیگر نیز زخمی شدند.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:390003!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)