|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در چهل و ششمین هفته از تظاهرات بازگشت؛
[1397/11/20]

دو فلسطینی شهید و 17 تن دیگر زخمی شدند  

در چهل و ششمین هفته از تظاهرات بازگشت؛

دو فلسطینی شهید و 17 تن دیگر زخمی شدند

تاریخ خبر: 1397/11/19 

تهران – ایرنا – وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز جمعه اعلام کرد که در چهل و ششمین هفته از برگزاری تظاهرات بازگشت در مرز این باریکه و سرزمین های اشغالی تاکنون دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی شهید و 17 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین افزود: «حس ایاد شلبی» نوجوان 14 ساله و «حمزه محمد رشدی» 17 ساله به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی درشرق غزه به شهادت رسیدند.
وزارت بهداشت فلسطین همچنین آمار زخمی های تظاهرات بازگشت را تا کنون 17تن اعلام کرده است.
هزاران نفر از مردم غزه امروز (جمعه) نیز با برگزاری راهپیمایی در مرز غزه و سرزمین های اشغالی علیه محاصره غزه و در حمایت از حق بازگشت آوارگان فلسطینی تظاهرات کردند. 
راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از 30 مارس گذشته (10 فروردین) جمعه هر هفته همچنان در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، در 24 اردیبهشت در اقدامی تحریک آمیز، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
شمار شهدای فلسطینی در راهپیمایی بزرگ بازگشت از آغاز تاکنون به 272 نفر رسیده و 25 هزار نفر دیگر نیز در این تظاهرات مسالمت آمیز به دست ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شده اند. 
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:387558!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)