|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در نهمین همایش بین المللی «غزه نماد مقاومت» عنوان شد؛
[1397/10/30]

دکتر مصطفوی: نوار غزه فعال ترین زنجیره مقاومت است/ دکتر صالحی: مژده قطعی آسمان و زمین بر قطعیت پیروزی مقاومت است+ تصاویر  

در نهمین همایش بین المللی «غزه نماد مقاومت» عنوان شد؛

دکتر مصطفوی: نوار غزه فعال ترین زنجیره مقاومت است/ دکتر صالحی: مژده قطعی آسمان و زمین بر قطعیت پیروزی مقاومت است+ تصاویر

تاریخ انتشار: 1397/10/30

در نهمین همایش بین المللی «غزه نماد مقاومت» عنوان شد؛ دکتر مصطفوی: نوار غزه فعال ترین زنجیره مقاومت است دکتر صالحی: مژده قطعی آسمان و زمین بر قطعیت پیروزی مقاومت است+ تصاویر 2

دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی در نهمین همایش غزه نماد مقاومت تاکید کرد: می توانیم با قطع و یقین تاکید کنیم که مژده آسمان و زمین بر قطعیت پیروزی مقاومت است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)،  نهمین همایش بین‌المللی «غزه، نماد مقاومت» از لحظاتی پیش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز شد.

در ابتدای این برنامه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم مداحی برگزار شد. این همایش به همت جمعیت دفاع از ملت فلسطین و با همکاری خبرگزاری قدس(قدسنا) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شده است.

«دکتر زهرا مصطفوی» رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ابتدای این نشست تاکید کرد: من در این فرصت شهادت بانوی دو عالم دخت نبی اکرم حضرت زهرا سلام الله علیها را خدمت حضار محترم تسلیت عرض می کنم  و همچنین عرض سلام و تشکر دارم خدمت مدعوین محترم و شخصیت های برجسته و سخنرانان ارجمند که دعوت جمعیت دفاع از ملت فلسطین را با محبت تمام پذیرفتند. همچنین تشکر میکنم از جناب آقای دکتر ترکمان ریاست محترم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی. بخصوص سپاسگذارم از برادر ارجمند و فرهیخته جناب آقای دکتر صالحی معاون محترم رئیس جمهور.

ایشان افزودند: این همایش که نهمین همایش غزه نماد مقاومت نام دارد در حالی برگزار می شود که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم. انقلابی که به اذعان اکثر کارشناسان و شخصیت های سیاسی جهان نقطه عطفی نه تنها در تحولات منطقه محسوب می شود بلکه بر بسیاری از تحولات حوزه بین المللی تاثیر مستقیم و غیر مستقیم نهاده است.

دکتر مصطفوی تاکید کرد:در این چهل سال علی رغم همه مشکلات و فشارهایی که بر جامعه ایران وارد شده است اما مردم ایران با استقامت در پیگیری آرمان های اسلامی و انقلابی ، به موفقیت های بسیاری دست یافته است به طوری که در حال حاضرجمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای تاثیر گذار برای حل بحران های منطقه ای مورد مشورت مجامع بین المللی قرار می گیرد.   این انقلاب ، بر خلاف آرزوهای دشمنانش چهار دهه استوار ایستاده و به سمت اهداف عالیه خود همچنان در حال حرکت است.

رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین تاکید کرد: این همایش در حالی برگزار می شود که منطقه و فلسطین تحولات جدیدی را تجربه می کند. معادلات منطقه ای کاملا تغییر کرده است و محور مقاومت توانسته است موازنه جدیدی را با دشمن صهیونیستی ایجاد کند. اکنون مقاومت ضد صهیونیستی و ضد استکباری از حوزه ملی خود خارج شده و در جغرافیای منطقه به عنوان یک بازیگر مهم و تاثیر گذار مطرح است. این مقاومت زنجیره ای است که فلسطین و مشخصا نوار غزه فعال ترین حلقه های آن محسوب می شود. بارها ارتش رژیم اشغال گر قدس را در صحنه نبرد ناکام گذاشته است و به نماد و سمبل عینی مقاومت در برابر دشمن تبدیل کرده است. تا جایی که به قول رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت اله العظمی خامنه ای اسرائیل را ناچار ساخت تا کمتر از 48 ساعت تن به آتش بس دهد. آتش بسی که آتش یه جان این رژیم انداخت و نزاع های سیاسی این روزهای اسرائیل را موجب شده است.
وی افزود: دولت امریکا به عنوان اصلی ترین و مهترین حامی رژیم صهیونیستی نیز در سطح منطقه شکست خورده است. در عراق، در سوریه، در افغانستان شکست خورده است و طرح موسوم به  معامله قرن که برای یکسره سازی معادله درگیری به نفع   صهیونیست ها از سوی آمریکا و به تعبیر حضرت امام خمینی شیطان بزرگ پیگیری می شد نیز به دنیا نیامده ساقط شده است. دشمن تلاش دارد با هیاهوی تبلیغاتی شکست های خود را پنهان کرده و بذر نا امیدی در جوامع منطقه بپاشد اما تحولات آنچنان که مطلوب آن است پیش نخواهد رفت کما اینکه در این چهل سال تحولات خلاف مطلوبش پیش رفته است. آنچه زمینه ناکامی اقدامات دشمن علیه انقلاب و آرمان های آن را فراهم نموده و در عین حال پیشرفت های عظیمی را در حوزه های مختلف سبب شده است، اتحاد و یکدلی همه اقشار ملت ایران و بویژه جوانان و پشتیبانی آن از رهبری و نظام و همچنین صرف فعل «ما می توانیم» بوده است. که یادگار امام است. بی شک با تمسک به همین راه کارها می توان آینده ای شکوفاتر برای ملت بزرگ ایران ترسیم کرد و پیشرفت و نسل های آینده به ارمغان آورد.

دکتر مصطفوی در پایان تاکید کرد: من از حضور همه سروران گرامی تشکر می کنم و دعوت می کنم از برادر ارجمند و فرهیخته جناب آقای دکتر صالحی معاون محترم رئیس جمهور که جمع حاضر را مستفیض بفرمایند، امیدوارم که همه ملت های زیر سلطه مزه آزادی را چشیده و شاهد استقلال کشورشان باشند.

«علی اکبر صالحی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی سخنران اصلی این همایش  در ابتدای سخنانش تاکید کرد: از اینکه توفیق یافتم در چنین جمع فرهیخته ای حضور یابم و در باره موضوع مقاومت در برابر ظلم سخنی با شما داشته باشم خدای بزرگ را سپاسگزارم و جاد  دارد در اینجا از سرکار  خانم مصطفوی که این فرصت را برای ما فراهم کردند تشکر کنم.

وی افزود: به اعتبار آیات الهی روایات وو احادیث متعدد و به اعتبار مسائلی که در این چهل سال انقلاب اسلامی رخ داده، می توانیم با قطع و یقین تاکید کنیم که مژده آسمان و زمین بر قطعیت پیروزی مقاومت است و من این مساله را بر اساس سیر تحولاتی که در این چهل ساله رخ داده تاکید می کنم.

دکتر صالحی در ادامه تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران طی دهه های اخیر بستر مناسبی برای رشد و نمو گروههای مقاومتی در منطقه ایجاد کرده است و این مساله باعث شکل گیری گروههای مختلف مقاومتی در منطقه شده است که با حضور خود پروژه های استکبار جهانی را به شکست کشانده است.

در ادامه این همایش  «آرین غلامی» شطرنج باز ۱۷ ساله کشورمان مورد تقدیر  قرار گرفت. وی اخیرا از رویارویی با حریفی از رژیم صهیونیستی در مسابقات بین المللی سوئد انصراف داد و به جای کسب مدال طلا، نایب قهرمان شد.

پس از ایشان «خالد قدومی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سخنرانی خواهند کرد. همچنین دکتر «عباس خامه یار» معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران دیگر سخنرانان این نشست خواهند بود.


در حاشیه نهمین  همایش «غزه، نماد مقاومت» مجموعه نمایشگاهی «مظلومیت غزه» با مشارکت موزه هنرهای معاصر فلسطین وابسته به فرهنگستان هنر در معرض نمایش مدعوین و علاقمندان قرار می گیرد.

 

بخشی از تصاویری که قرار است در حاشیه نهمین همایش «غزه نماد مقاومت» به نمایش درآید

هشتمین همایش غزه نماد مقاومت بهمن ماه سال گذشته با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مقاومت اسلامی فلسطین و دیگر شخصیت‌های لشکری و کشوری برگزار شده بود.

انتهای پیام/


خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:383678!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)