|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
[1398/02/12]

دیدار امیرعبداللهیان با سفیر قزاقستان در تهران  

دیدار امیرعبداللهیان با سفیر قزاقستان در تهران

1398/02/11

حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل با آسخت اورازبای، سفیر قزاقستان در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل صبح امروز (چهارشنبه 11 اردیبهشت‌ماه) با آسخت اورازبای سفیر جدید قزاقستان در تهران دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش مناسبات دوستانه دو کشور گفت: توسعه و تقویت ارتباطات و همکاری‌های فی‌مابین در عرصه‌های مختلف در تامین منافع ملی دو کشور نقش اساسی دارد.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه و گسترش مناسبات با قزاقستان در عرصه‌های مختلف بویژه در عرصه پارلمانی میان مجالس دو کشور حمایت می‌کند.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین‌الملل در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ایران و قزاقستان ظرفیت‌های زیادی برای تقویت روابط تجاری و اقتصادی خود دارند که باید با همکاری‌های مقامات و مسئولان دو کشور ضمن رفع موانع احتمالی، از این ظرفیت‌‌ها به نفع دو ملت استفاده کرد.
آسخت اورازبای سفیر جدید قزاقستان در تهران نیز در این دیدار گفت: قزاقستان میزبان هیأت‌های مختلفی از ایران بوده است و دیدارهای متعددی در بالاترین سطح میان دو کشور انجام شده است که این خود تاکیدی بر روابط دوستانه دو پارلمان است.
وی افزود: قزاقستان از ارتقاء سطح روابط خود با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.
طرفین در این دیدار در خصوص راهکارهای توسعه روابط پارلمانی در سطوح مختلف بحث و تبادل نظر نموده و بر گفتگوی پارلمان های دو کشور جهت ارتقای سطح مناسبات فی‌مابین تاکید کردند./

پایان پیام

 


خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری

Parameter:407309!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)