|
|
0.0 (0)
[1399/03/20]

دیدار حسین امیر عبداللهیان با فیلیپ تیبو، سفیر فرانسه  

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در دیدار با سفیر فرانسه در تهران، گفت: تهران از پاریس انتظار دارد که نگذارند دشمنان روابط تاریخی دو کشور ، مناسبات دیرینه فیمابین را در جهت منافع نامشروع خویش مدیریت کنند.

دیدار حسین امیر عبداللهیان با فیلیپ تیبو، سفیر فرانسه

1399/03/20 

در دیدار سفیر فرانسه در تهران با امیرعبداللهیان مطرح شد

آمادگی فرانسه برای توسعه مراودات دوجانبه پارلمانی

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در دیدار با سفیر فرانسه در تهران، گفت: تهران از پاریس انتظار دارد که نگذارند دشمنان روابط تاریخی دو کشور ، مناسبات دیرینه فیمابین را در جهت منافع نامشروع خویش مدیریت کنند.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، فیلیپ تیه ­­بو، سفیر فرانسه در تهران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین­ الملل دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار به سابقه طولانی مناسبات جمهوری اسلامی ایران و فرانسه اشاره کرد و افزود: «توسعه ارتباطات دو کشور بویژه در عرصه پارلمانی نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات فیمابین دارد.»

وی در همین رابطه اظهار داشت: «جمهوری اسلامی ایران از فرانسه انتظار دارد که نگذارند دشمنان روابط تاریخی دو کشور ، مناسبات دیرینه فیمابین را در جهت منافع نامشروع خویش مدیریت کنند.»

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین­ الملل در ادامه این دیدار با انتقاد از رفتار کشورهای اروپایی در قبال اقدامات یکجانبه آمریکا و سایر رفتارهای نابهنجار این کشور در جامعه جهانی تاکید کرد: «کشورهای اروپایی  می­بایست با ایستادگی در برابر تصمیمات خودسرانه و یکجانبه آمریکا، ضمن نشان دادن استقلال خود ، مانع از یکه­تازی های ناقض حقوق بشر، صلح و امنیت در جهان گردند.

امیرعبداللهیان با اشاره به شیوع کروناویروس در جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم­های ظالمانه و غیر انسانی آمریکا، در حال مبارزه موفق با این بیماری است.»

وی همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم فرانسه و خانواده قربانیان کرونا گفت: بخش­های بهداشتی و درمانی دو کشور می­توانند برای کنترل این پاندمی مرگبار با یکدیگر  همکاری کنند.

امیرعبداللهیان در پایان این دیدار گفت: «رایزنی و همکاری جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در عرصه­های دوجانبه و منطقه­ای نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی و کمک به حل مشکلات منطقه دارد و مجلس شورای اسلامی آماده توسعه روابط فعال و موثر پارلمانی فیمابین است»

فیلیپ تیه ­­بو، سفیر فرانسه در تهران نیز در همین دیدار ضمن تبریک به رییس و نمایندگان مجلس یازدهم گفت: جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به تامین ثبات و امنیت در منطقه حائز اهمیت است. وی افزود: فرانسه از توسعه مناسبات دوستانه با ایران در عرصه­های مختلف بویژه ارتباطات پارلمانی استقبال می­ کند.

سفیر فرانسه در تهران در ادامه این دیدار با تشریح سیاست­های کشور متبوعش در عرصه بین­المللی گفت: ابتکار امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه­ در چارچوب احترام به توافق هسته ای بوده است.

تیه ­بو همچنین با استقبال از رایزنی و همکاری فرانسه و ایران در کمک به حل مسائل منطقه از جمله مبارزه با تروریسم گفت: افزایش تعاملات پارلمانی در تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین مؤثر است.

امیرعبداللهیان در پایان این دیدار از وعده های بی عمل سه کشور اروپایی در قبال تعهداتشان به ملت ایران به تفصیل انتقاد کرد./

پایان پیام

 

 

خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری

منبع:
Parameter:458257!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)