|
|
0.0 (0)
[1399/10/03]

دیدار خانم حورا صدر دختر گرامی امام موسی صدر با امیرعبداللهیان  

دیدار خانم حورا صدر دختر گرامی امام موسی صدر با امیرعبداللهیان

سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹

حسین امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل امروز سه شنبه ۲ دی ماه با خانم حورا صدر دختر گرامی امام موسی صدر دیدار و گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان گفت: امام موسی صدر از اندیشمندان بزرگی است که شعار وحدت امت اسلامی را معنا بخشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حورا صدر دختر امام موسی صدر بعد از ظهر روز سه شنبه ( 2 دی ماه) با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به نقش امام موسی صدر در رشد آگاهی شیعیان معاصر لبنان گفت: او با سلوک سیاسی خویش پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت‌آمیز هدایت و نقش برجسته‌ای را ایفاء کرده است.

وی افزود: امام موسی صدر فعال‌ترین پیشوای شیعیان لبنان و مبتکر و پیش آهنگ واقعی مبارزه با رژیم صهیونیستی و مبارزه با جهل و نادانی می باشد.

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد که سرنوشت امام موسی صدر مشخص شود و شاهد بازگشت ایشان در میان امت اسلامی باشیم.

در ادامه این دیدار خانم حورا صدر ضمن تاکید بر نقش امام موسی صدر بر وحدت بین مذاهب اسلامی، اظهار داشت: ایشان به یک نوع اتحاد، گفت وگو و همزیستی میان پیروان سایر ادیان الهی نیز معتقد بود. او از روزهای آغازین حضور خود در لبنان، توجه خاصی به این مهم داشت. در جهت گفت وگو و ارتباط با گروه های سیاسی و مذهبی مسیحیان این کشور برنامه ریزی کرد و به طور جدی وارد عمل شد و برای وحدت مسلمانان اقدامات مهمی انجام داد و روز به روز هم بر عمق و وسعت آن افزود.

وی خاطرنشان کرد: ما با جدیت سرنوشت امام موسی صدر را کماکان پیگیری می کنیم و تاکنون ادله عقلی و قلبی اطمینان بخشی برای تایید شهادت ایشان نیافته ایم و انتظار داریم که دولت و پارلمان ایران و لبنان و همه دوستداران امام موسی صدر در این امر مهم به خانواده امام یاری رسانند.

در پایان این دیدار سه اثر منتشر شده جدید از سوی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر با عناوین " به رنگ سبز" خاطره همسر امام موسی صدر، " آنچه خود گفت"متن نوار صوتی امام و "برای انسان" ارائه گردید.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری

Parameter:470713!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)