|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/08]

دیدار داماد ترامپ با سلطان قابوس در مسقط  

دیدار داماد ترامپ با سلطان قابوس در مسقط

 سه شنبه 7 اسفند 1397 

مشاور ارشد و داماد رئیس‌جمهور آمریکا در عمان با سلطان قابوس دیدار و درباره روابط دو کشور و مذاکرات سازش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی رایزنی کرد.

دولت آمریکا در ادامه تحرکات و زمینه‌چینی‌ها برای رونمایی از طرح خود که به «معامله قرن» موسوم شده است، «جرد کوشنر» مشاور ارشد و داماد رئیس‌جمهور آمریکا را به مسقط پایتخت عمان فرستاد و او در این سفر با شاه عمان دیدار کرده است.

بنا بر گزارش گزارش پایگاه صهیونیستی «عاروتص شوع»، کاخ سفید روز دوشنبه (به وقت محلی واشنگتن) از دیدار سه مقام آمریکایی با «سلطان بن سعید قابوس» پادشاه عمان خبر داد.

طبق اعلام کاخ سفید، «جرد کوشنر» مشاور ارشد دونالد ترامپ و داماد او، «جیسون گرینبلات» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در مذاکرات سازش و «برایان هوک» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در این دیدار حضور داشتند.

بنا بر گفته آمریکایی‌ها، هیات آمریکایی در دیدار با سلطان قابوس درباره روابط دوجانبه واشنگتن- مسقط و موضوع مذاکرات سازش صحبت و رایزنی کردند.

کاخ سفید اعلام کرد: «افزایش همکاری آمریکا و عمان و تلاش‌های دولت ترامپ برای تسهیل صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینیان» از جمله محورهای مورد رایزنی در این دیدار بوده است.

دیدار کوشنر با پادشاه عمان در حالی صورت گرفته که او در مصاحبه روز دوشنبه (دیروز) با «اسکای نیوز» مدعی شده بود که کشورهای عربی از پیشنهادات آمریکا در رابطه با مذاکرات سازش حمایت کرده‌اند.

این اظهارنظر در حالی صورت گرفته که مخالفت‌ها با طرح دولت آمریکا که به «معامله قرن» موسوم شده، همچنان ادامه دارد و حتی تشکیلات خودگردان فلسطین که همواره حامی مذاکرات با رژیم صهیونیستی بوده، با محتوای آن مخالفت کرده است.

سفر هیات آمریکایی به مسقط چند هفته بعد از نشست دیدار دوجانبه وزیر خارجه عمان با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حاشیه نشست ضد ایرانی آمریکا در لهستان صورت گرفته است. پیش از این دیدار، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چهارم آبان ماه در سفری به مسقط با پادشاه عمان دیدار کرده بود.

 

العالم

Parameter:391948!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)