|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/30]

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین با دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین  

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین با دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین

رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین با زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار و گفت وگو کرد.

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین و عضو گروه دوستی با سوریه و لبنان که در راس هیاتی پارلمانی از دیگر اعضای گروه دوستی به بیروت سفر کرده است، با زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار و پیرامون موضوعات منطقه و فلسطین اشغالی گفتگو کرد.

زیاد نخاله در این دیدار با اشاره به حمایتهای همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی ایران از ملت فلسطین، سفر هیات پارلمانی ایران را  در راستای ادامه حمایت های ایران از مسیر مبارزه ملت و گروه های فلسطینی را ارزشمند خواند و آن را نشانگر پایداری و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در  حفظ آرمانهای بلند خود دانست.

وی با تسلیت و ابراز همدردی با مصیبت دیدگان سیل اخیر در ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود همه مشکلات و تحریم ها و مشکلاتی که آمریکا برای آن ایجاد کرده است از مواضع خود عقب نشینی نکرده و تاکید دارم که ملت فلسطین قدردان این تلاش و همت مردم ، رهبری و دیگر ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، ملت فلسطین و جبهه مقاومت اعضای یک خانواده در برابر رژیم صهیونیستی  هستند و به این مبارزه تا آزادی مردم فلسطین اشغالی ادامه خواهیم داد.
زیاد نخاله گفت:حمایت های ایران از ملتهای مظلوم و مستضعفین جهان، ملت فلسطین ، لبنان، یمن، سوریه و عراق به عنوان برگ زرینی در حمایت از ملتهای مظلوم جهان ثبت خواهد شد.

خجسته رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین با اشاره به اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مظلومان جهان گفت: اولویت اصلی راهبرد سیاست جمهوری اسلامی ایران حمایت از مردم فلسطین، جبهه مقاومت است و ایران حمایت از آزادی قدس را یک وظیفه شرعی و انسانی می داند.

وی با اشاره به مواضع ایران در موضوع فلسطین در مجامع بین المللی و منطقه ای خاطر نشان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران  همواره بر بازگشت آوارگان فلسطینی به میهن خود، تشکیل دولت مستقل فلسطین و آزادی قدس شریف تأکید کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین تصریح کرد: انتظار ما از گروه های فلسطینی وحدت و همدلی به عنوان تنها راه موفقیت مقاومت در برابر رژیم در حال تزلزل رژیم اشغالگر قدس میباشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:  در حال حاضر برخی کشورهای عربی تحت عناوین مختلف مانند معامله قرن و تجارت به دنبال رابطه با رژیم صهیونیستی هستند و باید گفت که این یک اقدام ناپسند و خیانت به آرمان مردم فلسطین است که با مقاومت مردم فلسطین این توطئه نیز شکست خواهد خورد.

حمیدرضا حاجی بابایی عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فلسطین  نیز در این دیدار با اشاره به توطئه های آمریکا و همپیمانان منطقه ای آن گفت: مشکل جهان اسلام امروز به بدلیل قدرت امریکا و رژیم صهیونیستی نیست بلکه مشکل آن در درون خود جهان اسلام و به خاطر نفاق پنهان برخی از کشورها است.

وی گفت: در سال های اخیر گام های خوبی در جهان اسلام برای حمایت از فلسطین برداشته شده است و مهمترین دستاورد آن آشکار شدن نفاق پنهان این کشورها است.

حاجی بابایی افزود: تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی آمریکا  نشاندهنده خشم آنان در برابر خنثی شدن توطئه های خود در منطقه است.
وی تصریح کرد: سپاه یک شجره طیبه است که در در جهان اسلام وجود دارد. با وجود تمام مشکلات و تحریم هایی که آمریکا برای ایران ایجاد کرده است به خصوص خباثت های آمریکا در خصوص سیل اخیر در ایران و جلوگیری از ارسال کمک ها به مردم سیل زده نظام جمهوری اسلامی ایران، به حمایت های خود از جبهه مقاومت و مردم فلسطین ادامه می دهد./

پایان پیام 

 


خبرگزاری خانه ملت

Parameter:397578!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)