|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/13]

دیدار سفیر فرانسه در بیروت با نماینده حزب‌الله  

منابع لبنانی دیدار سفیر فرانسه در لبنان با مسئول روابط بین‌المللی حزب‌الله را دوستانه و صریح دانستند.

دیدار سفیر فرانسه در بیروت با نماینده حزب‌الله

 ۱۳۹۹-۷-۱۲

منابع لبنانی دیدار سفیر فرانسه در لبنان با مسئول روابط بین‌المللی حزب‌الله را دوستانه و صریح دانستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری المیادین لبنان از دیدار سفیر فرانسه در بیروت با مسئول روابط بین‌الملل حزب‌الله خبر داد.

این شبکه به نقل از منابع خود شامگاه شنبه گزارش داد که دیدار بین آن دو «دوستانه» و «صریح» بوده است. به گفته این منابع، مسئول حزب‌الله در این دیدار بر موضع این حزب مبنی بر احترام به ابتکار عمل فرانسه در لبنان تأکید کرده است.

سفیر فرانسه در بیروت طی این دیدار به مسئول حزب‌الله گفته است که سخنان سید حسن نصرالله را که در مورد ابتکار عمل فرانسه و نحوه اجرای آن بیان شده بود، درک می‌کند.

به دنبال انصراف «مصطفی ادیب»، نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه جدید در لبنان از مأموریت محوله، «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه، ضمن ابراز تأسف از عدم همراهی سیاستمداران لبنان در تشکیل دولت جدید، اتهام‌هایی علیه حزب‌الله مطرح کرد که سید حسن نصرالله هفته گذشته طی سخنرانی خود، آن‌ها را پاسخ گفت و رد کرد (جزئیات بیشتر).

رئیس جمهور فرانسه که بعد از انفجار مهیب بیروت دو بار به لبنان سفر کرده و سیاستمداران و دولتمردان لبنانی برای تشکیل دولت جدید تحت فشار قرار داده، هفته گذشته بعد از انصراف ادیب، دوباره یک فرصت ۱۵ روزه به لبنانی‌ها داده تا بر سر تشکیل دولت جدید به توافق برسند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

منبع:
Parameter:463826!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)