|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/08]

دیدار سید عمار حکیم با آیت الله شیخ عیسی قاسم در عراق  

دیدار سید عمار حکیم با آیت الله شیخ عیسی قاسم در عراق

 ۱۳۹۷/۱۰/۷

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در شهر نجف اشرف با آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین دیدار کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق پنجشنبه در دیدار با «آیت الله عیسی قاسم»، رهبر معنوی شیعیان عراق گفت که کشور عراق متعلق به ایشان و نجف اشرف شهر آیت الله عیسی قاسم است و آحاد ملت عراق محبت و احترام بسیاری برای ایشان قائل هستند.

در این دیدار دغدغه های جهان اسلام و دغدغه‌های پیروان اهل بیت (ع) مورد بررسی قرار گرفت و رهبر جریان حکمت ملی عراق بر اهمیت راه حل های مبتنی بر اندیشه و شناخت برای حل و فصل چالشهای پیش روی امت اسلامی تأکید کرد.

به گزارش کانال اطلاع رسانی سید عمار حکیم، وی در این دیدار آیت الله شیخ عیسی قاسم را در جریان دستاوردهایی که پس از شکست تروریسم در عرصه نظامی و بازپس‌گیری خاک عراق حاصل شده، قرار داد و تأکید کرد که عراق با پایبندی ملت این کشور به وحدت ملی خود، در عرصه سیاسی پیروز شد و با شکست گروه تروریستی داعش نیز در عرصه نظامی به پیروزی دست یافت و با کنار گذاشتن طایفه گرایی، نژادپرستی و دستیابی به همبستگی، در عرصه جامعه پیروز شد.

سید عمار حکیم همچنین اعلام کرد پیروزی که عراقی ها در مرحله آتی منتظر آن هستند، پیروزی در عرصه خدمات رسانی و توسعه کشور است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق برای آیت الله شیخ عیسی قاسم نیز صحت و سلامتی و اقامت خوش در عراق را آرزو کرد.

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بیش از دو سال در محاصره نظامی رژیم آل خلیفه بود که تیرماه امسال و پس از ۱۴ ماه بازداشت خانگی و وخامت حالش سرانجام با موافقت پادشاه بحرین برای درمان بیماری‌اش به لندن منتقل شده بود.

از خرداد سال ۱۳۹۵ دولت بحرین پس از سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم، شهرک الدراز محل سکونت آیت‌الله را به محاصره خود درآورده و از سال گذشته نیز دادگاه بحرین وی را به بازداشت خانگی محکوم کرد که از آن زمان به بعد وضعیت جسمانی آیت‌الله وخیم شده و پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

وزارت کشور بحرین در ژوئن سال ۲۰۱۶، تابعیت شیخ عیسی قاسم را به اتهام «تلاش برای اختلاف‌افکنی در جامعه بحرین و تشویق جوانان به نقض قانون اساسی و ترویج فرقه‌گرایی» در این کشور سلب کرد که سبب اعتراض‌هایی در بحرین شد.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:379573!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)