|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/04/31]

دیدار عباس با هیئتی از روستای خان الاحمر/موافقت اسرائیل با احداث ۲۰ واحد مسکونی در کرانه‌باختری  

دیدار عباس با هیئتی از روستای خان الاحمر/موافقت اسرائیل با احداث ۲۰ واحد مسکونی در کرانه‌باختری

یکشنبه 31 تیر 1397

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که پرونده روستای بادیه نشین "خان‌ الاحمر" پایبندی فلسطینیان به سرزمین و خاکشان را تداعی می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان دیدار با هیئتی از روستای "خان الاحمر" در مقر ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله تاکید کرد: پرونده خان الاحمر نشان‌دهنده نماد پایبندی ملت فلسطین به خاک و سرزمینشان و نیز دلیلی بر استقامت آن‌ها علی‌ رغم اشغالگری و اقدامات اسرائیل است که درختان، خاک و ملت فلسطین را هدف قرار می‌دهد.

خان الاحمر در شرق شهر قدس اشغالی واقع شده است و دادگاه عالی رژیم صهیونیستی ماه‌ها پیش با صدور حکمی دستور تخریب روستای خان الاحمر را صادر کرد.

عباس تاکید کرد، دفاع از خان الاحمر  جنگ تمامی فلسطینیان برای دفاع از طرح ملی و دفاع از قدس و مقدسات آن است.

اسرائیل از دو هفته پیش اقدام به طرد ده‌ها خانواده بدوی از این روستا کرده است.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی ماه مه با صدور حکمی دستور تخریب روستای خان الاحمر با ۱۹۰ سکنه را صادر کرد، در این روستا یک مدرسه وجود دارد  و به ۱۷۰ دانش‌آموز از مکان‌های مختلف در این منطقه خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

از سوی دیگر، هیئت فلسطینی اعلام کرد که دولت اسرائیل با احداث ۲۰ واحد مسکونی در شهرک "مستاد" در شهر بیت‌لحم واقع در جنوب کرانه باختری موافقت کرده است.

حسن بریجیه، نماینده هیئت "مقاومت در برابر دیوار" در بیت لحم تصریح کرد: دولت اسرائیل طی دوره اخیر شهرکی یهودی نشین در شرق بیت لحم را بسیار گسترش داد که آخرین تلاش آن در ماه میلادی گذشته مربوط به افزودن ۵۰۰ واحد مسکونی به شهرک یهودی نشین بدون مجوز الداد در اراضی منطقه التعامرة بود.

این امر دو روز پس از تصویب قانون "کشور یهود" توسط کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) صورت گرفت که توسعه شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین را یک ارزش ملی دانسته و بر ارتقای این شهرک‌ها تاکید می‌کند.

حدود یک سال پیش، وزیر مسکن اسرائیل تاکید کرده بود: اسرائیل به دنبال احداث یک میلیون واحد مسکونی در کرانه باختری و قدس شرقی طی ۲۰ سال آینده است.

طبق آمارهای هیئت مقاومت دیوار، اسرائیل بیش از ۱۹۶ شهرک و بیش از ۲۰۰ شهرک‌ بدون مجوز در کرانه باختری و قدس شرقی دارد که یک میلیون شهرک‌نشین در آنها وجود دارند.

مذاکرات فلسطینیان و اسرائیلی‌ها در آوریل ۲۰۱۴ میلادی پس از مخالفت اسرائیل با توقف شهرک‌سازی و راه‌حل تشکیل دو کشوری و آزادی اسرای فلسطینی محبوس در زندان‌های رژیم صهیونیستی متوقف شد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:351684!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)