|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/13]

دیدار مهم هنیه و النخاله در قاهره  

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی شب گذشته در قاهره با هم دیدار کردند.

دیدار مهم هنیه و النخاله در قاهره

چهارشنبه 13 آذر 1398

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی شب گذشته در قاهره با هم دیدار کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دیدار اسماعیل هنیه و زیاد النخاله 5 ساعت به طول انجامید و طی آن دو طرف در مورد آخرین تحولات فلسطین و روابط دوجانبه گفتگو کردند.

در این دیدار در مورد خطرات پیش‌روی مساله فلسطین به ویژه معامله قرن و اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای یهودی‌سازی قدس و سیطره بر مسجد الاقصی و تقسیم زمانی و مکانی آن گفتگو شد.

مساله شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی و حمایت آمریکا از آن و توطئه‌ها برای حذف مساله آوارگان فلسطینی از دیگر محورهای این دیدار بود.

هنیه و النخاله در مورد تجاوز دو روزه اخیر دشمن صهیونیستی به نوار غزه که به شهادت بهاء ابو العطا از فرماندهان ارشد گروهان‌های قدس منجر شد و تلاش دشمن برای ترور اکرم العجوری عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی در دمشق نیز گفتگو کردند.

این دو رهبر فلسطینی در بخش دیگری از این دیدار به بررسی مساله اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی و اوضاع سخت و ناگوار آنان پرداختند و بر ضرورت پایان رنج و محنت های آنان و تلاش برای آزادی آن ها از زندان تاکید کردند.

اسماعیل هنیه و زیاد النخاله ضمن گفتگو در مورد وضعیت آوارگان فلسطینی در خارج، بر حق ثابت آنان در بازگشت به شهر و دیار خود تاکید کردند. آن ها با شیخ رائد صلاح رئیس جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی 1948 نیز اعلام همبستگی کردند.

این دو رهبر فلسطینی اعلام کردند که همکاری و هماهنگی بین حماس و جهاد اسلامی به ویژه در چارچوب اتاق مشترک گروه های مقاومت در عالی ترین سطح ممکن ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، دو طرف در مورد اوضاع داخلی فلسطین به ویژه موضوع برگزاری انتخابات بحث و تبادل نظر و بر ضرورت تلاش برای تحقق وحدت ملی به منظور پرداختن بهتر به چالش ها و خطرات پیش روی مساله فلسطین و بازسازی فوری ساختار سازمان آزادی بخش تاکید کردند.

برگزاری تظاهرات های مسالمت آمیز بازگشت در مرزهای غزه و حضور پررنگ و چشمگیر فلسطینیان در این فعالیت مردمی از دیگر مسائل مطرح شده در این دیدار بود.

دو طرف از مسئولان دولت مصر به خاطر تلاش های مبذول شده در راستای تحقق وحدت ملی و توقف تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه تقدیر و تشکر کردند.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:439574!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)