|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/26]

دیدار هیأت یهودیان آمریکا با مقامات سعودی  

یک هیأت یهودی برای اولین بار پس از 25 سال با سفر به عربستان، با مقامات سعودی دیدار کرد.

دیدار هیأت یهودیان آمریکا با مقامات سعودی

شنبه 26 بهمن 1398

یک هیأت یهودی برای اولین بار پس از 25 سال با سفر به عربستان، با مقامات سعودی دیدار کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از سفر یک هیأت ذی‌نفوذ یهودی از آمریکا به عربستان سعودی و دیدار با مقامات این کشور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه گذشته خبر می‌دهند.

وبگاه روسیا الیوم به نقل از وبگاه جوییش تلگرافیک، نوشت که این هیأت متشکل از مسئولان «کنگره سازمان‌های بزرگ یهودی» بوده که نفوذ بالایی در سیاست‌های آمریکا دارند و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه گذشته به عربستان سعودی سفر کرده با مسئولان بلندپایه این کشور از جمله «محمد العیسی» دبیرکل انجمن جهانی اسلام» و وزیر سابق دادگستری سعودی دیدار کرده‌اند.

از جمله افراد حاضر در این هیأت «ویلیام داروف» مدیر اجرایی کنگره سازمان‌های یهودی و «مالکولم هوینلین» معاون وی بودند و علی‌رغم امتناع برخی سازمان‌های یهودی عضو این کنگره برای حضور در عربستان، اما «جنبش اصلاح» بزرگترین عضو کنگره در این دیدار حضور داشت.

جوییش تلگرافیک مدعی شد که هیأت یهودی با مقامات سعودی در خصوص «مبارزه با تروریسم» گفت‌و‌گو و رایزنی کرده است.

نشریه آمریکایی هیل روز گذشته در مقاله‌ای نوشت که دولت سعودی درصدد تعریف جدیدی از اسلام است و رهبران عربستان سعودی درصدد تغییر ذهنیت مسلمانان برای پذیرش یهودیان و برابر دانستن آن‌‌ها هستند. 

سفر این هیأت یهودی پس از آن صورت می‌گیرد که «محمد العیسی» دبیرکل انجمن جهانی اسلام، در سوم بهمن ماه با سفر به لهستان در اردوگاه «آشویتس» حاضر شد و به قربانیان ادعایی هلوکاست ادای احترام کرد.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:453223!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)